شمار بازداشتهای محیط زیستی در لندن از مرز 830 نفر گذشت

به گزارش بازیکده به نقل از رویترز، بازداشت هواداران محیط زیست و منتقدان سیاست های دولت انگلیس در لندن همچنان ادامه دارد بطوری که تا صبح امروز دوشنبه دست کم 830 نفر در این رابطه بازداشت شده اند.

شمار بازداشتهای محیط زیستی در لندن از مرز 830 نفر گذشت

این بازداشت ها از هفته گذشته و بعد از تظاهراتی که از سوی فعالان محیط زیست انجام شد شروع گشت. در این میان دست کم علیه 28 تن از شرکت کنندگان در تظاهرات در رابطه با اعتراضات اعلام جرم شده است.

در این میان پلیس لندن با مشکل جا برای زندانی کردن بازداشت شدگان روبرو شده است. به دلیل ادامه اعتراضات در این بین حدود 200 نیروی کمکی پلیس از مناطق دیگر به لندن اعزام شده اند. همچنین بسیاری از مأموران پلیس اجازه دریافت مرخصی نداشته اند.

به گفته نیروهای امنیتی، دادگاه های لندن نیز به سختی امکان رسیدگی به پرونده همه بازداشت شدگان را دارند.

فعالان حفاظت از محیط زیست عضو گروه شورش علیه انقراض (Extinction Rebellion) روز دوشنبه هفته گذشته گذشته، 15 آوریل، پل واترلو و چندین چهارراه در مرکز پایتخت انگلیس را مسدود کردند.

این فعالان از آن تاریخ هر روز در مناطق پر تردد لندن به بر پا کردن چادر و اعتراض پرداخته اند و رفت و آمد خودروها را با مشکل روبرو ساخته اند. سه درخواست اصلی این گروه از دولت انگلیس این است که حقیقت را به مردم درباره وضعیت محیط زیست و تغییرات آب و هوایی بگوید، تا سال 2025 ضایعات سوخت های کربنی را به صفر برساند و به مجمعی از شهروندان اجازه دهد تا بر روند بحث و چاره اندیشی درباره وضعیت محیط زیست و آب و هوا نظارت داشته باشند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 19 تیر 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: game-kade.ir شناسه مطلب: 136

به "شمار بازداشتهای محیط زیستی در لندن از مرز 830 نفر گذشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شمار بازداشتهای محیط زیستی در لندن از مرز 830 نفر گذشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید