هوش مصنوعی، نابرابری اجتماعی را مشخص می کند!

به گزارش بازیکده، پژوهشگران انگلیسی قصد دارند نابرابری های اجتماعی و اقتصادی را با آموزش هوش مصنوعی مشخص کنند.

هوش مصنوعی، نابرابری اجتماعی را مشخص می کند!

به گزارش بازیکده و به نقل از نیوزفلش، نابرابری در زمینه های اجتماعی و اقتصادی همیشه ثابت نیست و تغییر می کند اما تشخیص این نابرابری، سخت است. پژوهشگران کالج سلطنتی لندن (Imperial College London) پیروز شده اند هوش مصنوعی را طوری آموزش دهند که بتواند نشانه های این نابرابری را با بررسی تصاویر خیابان ها مشخص کند.

اسرا سوئل (Esra Suel)، سرپرست این پژوهش و همکارانش، با ترکیب آمارهای دولتی و تصاویر عمومی گوگل در سیستم هوش مصنوعی، آن را برای تشخیص نابرابری های چهار خیابان در انگلستان به کار گرفتند.

آنها هوش مصنوعی را با 525860 تصویر آموزش دادند و اطلاعاتی در مورد درآمد، سلامت، میزان جرم و جنایت، وضعیت مسکن و شرایط زندگی درباره هر ناحیه به آن ارائه کردند.

بیشترین پیروزیت هوش مصنوعی، در شناسایی تفاوت های میان محیط زندگی و درآمد بود و توانست در یک بررسی آماری، میزان انطباق پیش بینی هایش را با داده های واقعی نشان دهد. کمترین پیروزیت سیستم نیز مربوط به پیش بینی تفاوت های میان میزان جرم و جنایت با گزارش های شخصی مربوط به سلامت بود.

این گروه پژوهشی برای بررسی های آماری در شهرهای بیرمنگام و لندن نیز از هوش مصنوعی استفاده کردند و تصاویر گردآوری شده از این شهرها را به کار بردند.

سوئل گفت: برخی از ویژگی های یک محیط از جمله آلودگی و نیاز به تعمیرات، مستقیماً با عوامل بصری در ارتباط هستند که الگوریتم مبتنی بر هوش مصنوعی می تواند آنها را تشخیص دهد اما ویژگی های دیگر این گونه نیستند. از آنجا که تصاویر خیابان ها، به طور پیوسته به روزرسانی می شوند، می توانند ابزار سودمندی برای بررسی میزان پیروزیت سیاست های شهری باشند تا به این شکل، نابرابری ها کشف شوند و کاهش یابند.

این گروه پژوهشی تصمیم دارد تا الگوریتم هوش مصنوعی خود را برای شناسایی نابرابری در کشورهای در حال توسعه نیز به کار گیرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 18 تیر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: game-kade.ir شناسه مطلب: 135

به "هوش مصنوعی، نابرابری اجتماعی را مشخص می کند!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هوش مصنوعی، نابرابری اجتماعی را مشخص می کند!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید