شیوع دوباره کرونا مصرف بنزین را 15 درصد کاهش داد

به گزارش بازیکده، رئیس انجمن شرکت های زنجیره ای توزیع فرآورده های نفتی با اشاره به کاهش 15 درصدی مصرف بنزین با شیوع دوباره کرونا گفت: مصرف بنزین در حال حاضر بین 65 تا 70 میلیون لیتر در روز است.

شیوع دوباره کرونا مصرف بنزین را 15 درصد کاهش داد

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایرنا ناصر رئیسی فرد با اشاره به اینکه تمهیدات لازم برای مقابله با کرونا همچنان در صندلی های سوخت اجرا می گردد، ادامه داد: پروتکل های بهداشتی در پمپ بنزین ها به طور کامل رعایت می گردد.

وی اضافه کرد: کارکنان صندلی ها موارد را به درستی رعایت می نمایند و تجهیزات نیز روزانه ضدعفونی می گردد.

رئیسی فرد تاکید نمود: البته مردم نیز باید موارد بهداشتی را رعایت نمایند زیرا نمی توان به دلیل نداشتن ماسک از فروش بنزین به مردم جلوگیری کرد.

به گفته رئیسی فرد، موج جدید شیوع کرونا در کشور باعث شده تا مصرف بنزین با کاهش همراه گردد.

وی با بیان اینکه بعد از فروکش کردن کرونا در ماه های اردیبهشت و خرداد، مصرف بنزین حدود 20 درصد بالا رفته بود اما به دلیل افزایش تعداد مبتلایان و فوت شدگان ناشی از این ویروس، مصرف بنزین با کاهشی 15 درصدی همراه است.

رییس انجمن شرکت های زنجیره ای توزیع فرآورده های نفتی میزان مصرف بنزین را در شرایط فعلی 65 تا 70 میلیون لیتر در روز مطرح نمود.

به گزارش ایرنا، شیوع کرونا در ایران از اسفند سال گذشته باعث شد تا مصرف بنزین در ابتدای سال تا 40 میلیون لیتر در روز کاهش پیدا کند.

این امر به دلیل افت تعداد سفرها و پایین آمدن تردد در شهرها رخ داد. با این حال با کاهش تعداد مبتلایان، سفرها نیز بیشتر شد و اغلب کسب و کارها به فعالیت خود بازگشتند.

همین موضوع در کنار کاهش زمان طرح ترافیک، مصرف بنزین را در ماه های گذشته افزایش داد. اما با شیوع دوباره کرونا، مصرف بنزین دوباره با کاهش همراه شده است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 7 مهر 1399 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: game-kade.ir شناسه مطلب: 1090

به "شیوع دوباره کرونا مصرف بنزین را 15 درصد کاهش داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شیوع دوباره کرونا مصرف بنزین را 15 درصد کاهش داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید