ضرورت تعریف محور گردشگری جدید در شمال غرب کشور

به گزارش بازیکده، مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اردبیل بر ضرورت تعریف محور جدید گردشگری در شمال غرب کشور و توسعه اقتصاد توریسم تاکید کرد.

ضرورت تعریف محور گردشگری جدید در شمال غرب کشور

به گزارش بازیکده به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اردبیل، نادر فلاحی در حاشیه بازدید استاندار آذربایجان غربی و معاون سیاسی استانداری زنجان از میراث جهانی بقعه شیخ صفی الدین اردبیلی شرح داد: تعریف محورهای جدید باید با در نظر دریافت قابلیت های کمتر شناخته شده استان ها انجام شود.

او اضافه کرد: با توجه به تاثیر اقتصادی گردشگری در شهرها و روستاها، لازم است مقوله گردشگری در استان ها به عنوان فرصتی برای شکوفایی اقتصادی قلمداد شده و در این میان امتیازات و توانمندی هایی که در گذشته مورد غفلت بوده، در برنامه های جدید مورد توجه قرار گیرد.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اردبیل، انسجام، مشارکت و همکاری استان ها در این خصوص را ضروری خواند و گفت: به ویژه با توجه به این که توسعه گردشگری فرابخشی است برنامه های مشترک بین استان ها می تواند ثمراتی برای تمامی مناطق داشته باشد.

او با بیان اینکه در رینگ شمال غرب کشور می توان جاذبه های متعددی برای گردشگران و مسافران تعریف کرد، اضافه کرد: ظرفیت فرودگاه تبریز به عنوان فرودگاه بین المللی نیز می تواند در سفر گردشگران مورد استفاده قرار گیرد.

فلاحی با تاکید به اینکه در خود اردبیل برنامه های متنوعی برای توسعه اقتصاد گردشگری تعریف شده است، اضافه کرد: فاز نخست برنامه ها معرفی گسترده جاذبه ها در سطح ملی و بین المللی بوده و در سایه اقدامات اجرا شده شاهد رشد 2.5 برابری گردشگران استان هستیم.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اردبیل، اضافه کرد: در عین حال تقویت تاسیسات گردشگری و تعریف زیرساخت های جدید نیز با جدیت دنبال می شود.

در این بازدید استاندار آذربایجان غربی نیز اقدامات اجرا شده را قابل تقدیر خواند و گفت: این بقعه یکی از زیباترین اماکن تاریخی کشور است.

منبع: میراث آریا
انتشار: 3 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: game-kade.ir شناسه مطلب: 347

به "ضرورت تعریف محور گردشگری جدید در شمال غرب کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ضرورت تعریف محور گردشگری جدید در شمال غرب کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید