عضو کمیسیون بهداشت: دولت محدودیت ها را دوباره اعمال کند

به گزارش بازیکده، یک عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان این که تا دو هفته دیگر اُمیکرون تبدیل به سویه غالب کرونا در کشورمان می شود گفت: دولت باید برای جلوگیری از انتشار این ویروس اقدامات لازم را انجام دهد تا تبدیل به مشکل بغرنج نشود؛ از جمله آن بازگشت دورکاری است.

عضو کمیسیون بهداشت: دولت محدودیت ها را دوباره اعمال کند

به گزارش ایسنا، همایون سامه یح اظهار کرد: متاسفانه واکسن های موجود در مقابل اُمیکرون کارایی آنچنانی را ندارد؛ البته شرکت برکت می تواند واکسنی برای مقابله با اُمیکرون تولید کند و چنین توانایی را دارد؛ امیدواریم برکت با سرعت عمل وارد شده و واکسنی برای مقابله با اُمیکرون تولید کند.

این عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با تاکید بر لزوم پروتکل های بهداشتی گفت: مردم باید از ماسک و مواد ضد عفونی کننده استفاده کرده و فاصله اجتماعی را رعایت کنند درست است که اکنون در کشورمان هیچ شهری از لحاظ شیوع کرونا در شرایط قرمز قرار ندارد، اما اُمیکرون وارد کشور شده و تا دو هفته دیگر تبدیل به سویه غالب می شود و این اجتناب ناپذیر است.

سامه یح با اشاره به اقدامات کشور های اروپایی گفت: کشور های اروپا ممنوعیت سفر از کشور های آفریقایی را انجام دادند، اما در نهایت درگیر اُمیکرون شدند مطمئنا این شرایط در ایران هم ایجاد می شود؛ لذا لازم است دولت از همین الان فکری کند تا مشکل بغرنج نشود. باید اقدامات لازم برای جلوگیری از انتشار خیلی زیاد سویه اُمیکرون صورت گیرد تا باز به شرایط قبلی دچار نشویم.

این عضو کمیسیون بهداشت و مجلس در سرانجام گفت: لازم است دولت محدودیت ها را دوباره اعمال کند که از جمله آن برگشت دورکاری و بستن پاساژ ها و رستوران ها و جلوگیری از انجام تجمع ها و یک قرنطینه کامل است. حتی با وجودی که موافق تدریس مجازی نیستم، اما در این شرایط باید از حضور دانش آموزان در مدارس جلوگیری کرده و آموزش به صورت حضوری نباشد.

منبع: فرارو
انتشار: 4 بهمن 1400 بروزرسانی: 4 بهمن 1400 گردآورنده: game-kade.ir شناسه مطلب: 1880

به "عضو کمیسیون بهداشت: دولت محدودیت ها را دوباره اعمال کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عضو کمیسیون بهداشت: دولت محدودیت ها را دوباره اعمال کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید