مرگبارترین شهرهای دنیا برای پرندگان ، مرگ یک میلیارد پرنده در آمریکا

به گزارش بازیکده، هر سال بیش از 100 میلیون تا یک میلیارد پرنده فقط در آمریکا به دلیل برخورد کردن با ساختمان ها به ویژه آسمانخراش های شیشه ای و پرزرق و برق کشته می شوند.

مرگبارترین شهرهای دنیا برای پرندگان ، مرگ یک میلیارد پرنده در آمریکا

به گزارش بازیکده به نقل از گاردین، تازه ترین گزارش دانشمندان نشان می دهد شهرهای آمریکا مرگبارترین مناطق جهان برای پرندگان شهری هستند. در این میان، شیکاگو با میزبانی از بیش از پنج میلیون پرنده مهاجر از دست کم 250 گونه متفاوت در فصل های پاییز و بهار بیشترین نقش را در کشتار پرنده ها در میان آسمانخراش ها و ساختمان های بلند ایفا می نماید و خطرناک ترین منطقه برای این گروه جانوری است.

پرنده ها هر سال دو بار از آسمان شهر بادها یا همان شیکاگو می گذرند؛ آنها در فصل بهار هزاران فرسنگ از آمریکای مرکزی و جنوبی به سوی کانادا و گریت لیکس در شمال پرواز می نمایند و پاییز که می گردد، همین جهت را بازمی گردند. دیگر دام مرگ پرندگان در آمریکا منطقه بسیار شلوغ منهتن در شهر نیویورک است که با داشتن آسمانخراش های فراوان هر سال هزاران پرنده مهاجر را به کام مرگ می کشاند.

بسیاری از پرنده های گرسنه به خیال یافتن غذا به سوی درختان گوشه خیابان می روند، غافل از اینکه آن درخت در واقع تصویر یک درخت واقعی روی شیشه یک ساختمان بلند یا آسمانخراش است. خوردن به شیشه با سرعت زیاد همان و مرگ در لحظه همان. بسیاری از پرنده ها پرواز در شب را به دلیل خنک تر بودن هوا و آرامش آسمان ترجیح می دهند اما در همین آرامش خطرهایی پنهان است که پرنده ها نمی دانند.

پرندگان بسیار به نور علاقه دارند و وقتی شب هنگام به منطقه ای پرنور و پرشیشه می رسند، ناخودآگاه سوی منبع نور کشیده می شوند. در واقع آنها نادانسته وارد منطقه خطر شده اند. در این موقعیت ها و شرایط، ساختمان های شیشه ای و آسمانخراش های پرنور حکم دام مرگ را برای پرنده ها ایفا می نمایند؛ به ویژه پرنده های مهاجر که در جهت رسیدن به هدف به امید یافتن غذا و جای استراحت سوی خطر و مرگ می روند.

بر اساس گزارش هفته اخیر آزمایشگاه پرنده شناسی کورنل، آسمان شهرهای هیوستن و دالاس پس از شیکاگو پرخطرترین جهت برای پرندگان مهاجر است. پس از مرگبارترین شهرهای آمریکا نوبت به نیویورک، لس آنجلس، سنت لوییس و آتلانتا می رسد که در این جدول در رده های بعد قرار می گیرند. بر اساس برآوردهای میدانی کارشناسان، فقط در نیویورک هر سال بین 90 تا 200 هزار پرنده در برخورد با ساختمان ها جان خود را از دست می دهند.

کارشناسان معتقدند پیروی طراحان و معماران از طرح های پرنده محبت آمیز، می تواند در حفظ جان پرنده ها موثر باشد. سان فرانسیسکو و تورنتو شهرهایی هستند که معیارهای پرنده محبت آمیز را در ساختمان ها رعایت می نمایند و اعضای شوراهای شهر در نیویورک و شیکاگو هم در آینده نزدیک این طرح ها را اجرایی و عملیاتی خواهند کرد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 12 تیر 1398 بروزرسانی: 2 مهر 1399 گردآورنده: game-kade.ir شناسه مطلب: 128

به "مرگبارترین شهرهای دنیا برای پرندگان ، مرگ یک میلیارد پرنده در آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مرگبارترین شهرهای دنیا برای پرندگان ، مرگ یک میلیارد پرنده در آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید