هشدار اف. بی. آی: آمریکا در آستانه جنگ داخلی است

به گزارش بازیکده، همزمان با افزایش هشدار ها نسبت به خطر وقوع جنگ داخلی در آمریکا، رئیس پلیس فدرال این کشور نیز نسبت به خشونت های مسلحانه پیش از انتخابات ریاست جمهوی آمریکا ابراز نگرانی کرد.

هشدار اف. بی. آی: آمریکا در آستانه جنگ داخلی است

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، 45 روز تا برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا، زمان باقی مانده و این کشور درگیر شدیدترین بحران اقتصادی است، بحرانی که به گفته کارشناسان، طی 100 سال گذشته بی سابقه بوده است. همزمان با این بحران کمرشکن، آمریکا گرفتار رکود بی سابقه ای نیز هست؛ بدهی این کشور در دوره دونالد ترامپ به هفت تریلیون دلار رسیده است.

کرونا بیش از 200 هزار فوتی روی دست دولت ترامپ گذاشته و اوضاع سیاسی نیز در آستانه انتخابات ریاست جمهوری، به شدت در هم ریخته است، به طوری که بیشتر کارشناسان معتقدند، نتایج این دوره از انتخابات، به دادگاه کشیده خواهد شد. ترامپ و رقیب وی جو بایدن، هردو هشدار داده اند که در صورت شکست، نتایج را قبول نخواهند کرد. در این میان، شماری از کارشناسان و رسانه های آمریکایی نسبت به خطر وقوع جنگ داخلی و حتی تجزیه کشور، هشدار داده اند. هفته پیش نیز استراتژیست برجسته جمهوریخواه به ترامپ پیشنهاد داد که در صورت شکست، در آمریکا حکومت نظامی اعلام کرده و سران دموکرات را دستگیر کند. رئیس پلیس فدرال نیز گفته است، نگران خشونت های مسلحانه پیش از انتخابات ریاست جمهوری این کشور است.

بر اساس گزارش خبرگزاری فرانسه کریس ورای رئیس پلیس فدرال آمریکا موسوم به اف بی آی در جلسه استماع کنگره با موضوع امنیت انتخابات و برخورد با آشو ب ها گفت: ما نگران افزایش تنش میان گروه های مسلحی هستیم که به لحاظ ایدئولوژیکی تندرو هستند؛ نگرانیم که این تنش ها پیش از انتخابات ریاست جمهوری سوم نوامبر (13 آبان) به درگیری مسلحانه تبدیل شوند.

نگرانی رئیس پلیس فدرال آمریکا چندان هم بی مورد نیست، چرا که طی سه ماه گذشته و در طول تظاهرات علیه نژادپرستی در نقاط مختلف این کشور، گروه های مخالف و طرفدار نژادپرستی حامی ترامپ بار ها مجهز به سلاح گرم به خیابان ها آمده و جولان داده اند.

کریس ورای این را هم گفته پلیس فدرال به شدت این گروه ها را تحت نظر دارد تا جلوی درگیری مسلحانه پیش از انتخابات را بگیرد. وی از تبدیل شدن تظاهرات ضدنژادپرستی به خشونت و آشوب ابراز نگرانی کرد.

نتیجه نامشخص انتخابات!

خبر دیگر از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا اینکه، ترامپ ضمن اعتراض درخصوص عدم ارسال به موقع برگه های رأی برای شهروندان آمریکایی خارج از این کشور گفت، ممکن است نتایج انتخابات هرگز به طور دقیق مشخص نشود.

ترامپ در حساب توئیتری خود نوشت: به دلیل حجم وسیع و بی سابقه برگه های رأی تحمیلی، که قرار است برای رأی دهندگان فرستاده شود، امسال نتایج انتخابات سوم نوامبر ممکن است هرگز به طور دقیق مشخص نشود.

این اظهارات ترامپ در واکنش به نزدیک شدن انتها مهلت ارسال برگه های رأی برای سربازان آمریکایی در خارج از این کشور و شهروندان آمریکایی است که در دیگر کشور ها ساکن هستند.

مسئولین انتخاباتی 45 روز فرصت داشتند این برگه های رأی را برای آمریکایی های خارج از این کشور ارسال کنند و این مهلت، دیروز به اتمام رسید، اما گفته می شود هزاران نفر از این شهروندان آمریکایی برگه رأی دریافت نکرده اند.

ترامپ پیش از این نیز بار ها تهدید کرده است که برگزاری انتخابات به صورت پُستی، دست دموکرات ها را در تقلب باز می گذارد و ممکن است او نتایج انتخابات را قبول نکند. ترامپ چهارشنبه گذشته نیز در کنفرانس خبری در کاخ سفید گفت: رای گیری پستی تهدید بزرگتری علیه همگرایی انتخابات آینده نسبت به دخالت خارجی است.

وی افزود: بزرگترین تهدید علیه این انتخابات، فرمانداران حزب مخالف هستند که صندوق های رای را کنترل می کنند، میلیون ها صندوق رای. به نظر من، این تهدید، بسیار بزرگتر از دخالت کشور های خارجی است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 8 آبان 1399 بروزرسانی: 8 آبان 1399 گردآورنده: game-kade.ir شناسه مطلب: 1153

به "هشدار اف. بی. آی: آمریکا در آستانه جنگ داخلی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار اف. بی. آی: آمریکا در آستانه جنگ داخلی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید