هشدار جراحان پلاستیک به مردم، مراقب مداخله گران غیر پزشک باشید خبرنگاران

به گزارش بازیکده، رئیس انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران، از هموطنانی که متقاضی اعمال جراحی زیبایی هستند، درخواست کرد با آگاهی و اطلاعات مستند، نسبت به انتخاب پزشک خود اقدام نمایند.

هشدار جراحان پلاستیک به مردم، مراقب مداخله گران غیر پزشک باشید خبرنگاران

با ما همراه باشید و درباره وبلاگ هیچکس بیشتر بدانید.

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، حامد باطنی، شرایط جراحی های پلاستیک و زیبایی در دوران کرونا پرداخت و گفت: اعضای انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی، اهمیت زیادی برای سلامت مردم قائل هستند و این اهمیت موضوع در دوران کرونا، بیشتر شده است.

وی با عنوان این مطلب که ما برای سلامت مردم و کادر درمان ارزش و اهمیت زیادی قائل هستیم، اضافه کرد: جراحی های پلاستیک و زیبایی در دوران کرونا با نظارت های سختگیرانه تری انجام می گردد.

باطنی با اظهار تأسف از دخالت افراد غیر پزشک در امور پزشکی و انجام کار های زیبایی، گفت: دخالت افراد غیر حرفه ای در امور تخصصی پزشکان، با صدمات جبران ناپذیری برای دریافت نمایندگان این خدمات همراه است.

وی ادامه داد: تجربه جراحی خوشایند خواهند بود که متناسب با معیار های علمی انجام شده باشد. در غیر این صورت منجر به وقایع ناخواسته می گردد که بعضاً جبران ناپذیر خواهند بود.

رئیس انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران، از مردم درخواست کرد به جای توجه به تبلیغات مجازی، به اطلاع رسانی های انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی و همچنین وزارت بهداشت و سازمان نظام پزشکی اعتماد نمایند.

باطنی همچنین به چهارشنبه آخر سال و حوادث ناشی از مراسم چهارشنبه سوری اشاره نمود و گفت: با توجه به اینکه کادر درمان و بیمارستان های کشور تحت فشار شیوع بیماری کرونا قرار دارند، بهتر است هموطنان برای همراهی با مدافعان سلامت، کاری ننمایند که سلامت خود و دیگران را به خطر بیاندازد.

وی اضافه کرد: آسیب های حوادث چهارشنبه سوری بعضاً غیر قابل جبران هستند و البته هزینه های زیادی نیز بر فرد و خانواده آسیب دیده و نظام سلامت کشور تحمیل می نمایند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 14 فروردین 1400 بروزرسانی: 14 فروردین 1400 گردآورنده: game-kade.ir شناسه مطلب: 1466

به "هشدار جراحان پلاستیک به مردم، مراقب مداخله گران غیر پزشک باشید خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار جراحان پلاستیک به مردم، مراقب مداخله گران غیر پزشک باشید خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید