وام 16 تا 900 میلیون تومانی برای حمایت از فعالان گردشگری آسیب دیده از کرونا، پرداخت مالیات، اقساط بانکی، حق بیمه و قبض حامل های انرژی تاسیسات گردشگری تا پایان سال به تعویق افتاد

به گزارش بازیکده، خبرنگاران: فعالان صنعت گردشگری که از شیوع کرونا در ایران آسیب دیده اند در بسته حمایتی جدید دولت از 16 میلیون تومان تا 900 میلیون تومان وام با سود 12 درصد می گیرند. معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ابعاد اجرایی دستور العمل جدید تسهیلات ویژه صنعت گردشگری کشور را به صورت ویدئو کنفرانس برای 31 استان کشور تشریح کرد و گفت: پس از ارائه بسته حمایتی نخست که مشمول مشاغل آسیب دیده از بحران انتشار ویروس کرونا از جمله صنعت گردشگری شده است؛ حوزه گردشگری به عنوان اولین بخش مشمول بسته حمایت بخشی جدید دولت شده و تسهیلات جدید همه فعالان گردشگری را شامل می شود.

وام 16 تا 900 میلیون تومانی برای حمایت از فعالان گردشگری آسیب دیده از کرونا، پرداخت مالیات، اقساط بانکی، حق بیمه و قبض حامل های انرژی تاسیسات گردشگری تا پایان سال به تعویق افتاد

به گزارش معاونت گردشگری، ولی تیموری صبح امروز در نشست مجازی با مدیران ادارات کل 31 استان کشور گفت: در ابتدای سال 99 دولت تسهیلات 6 تا 16 میلیون تومانی را برای 14 رسته شغلی آسیب دیده در ازای حفظ شغل اختصاص داد که با توجه به میزان بالای خسارت وارد شده به گردشگری در پی شیوع ویروس کرونا و همچنین محدودیت های اعمال شده در این حوزه که کماکان نیز ادامه دارد، این تسهیلات به هیچ عنوان جوابگوی این صنعت نبود.

وی اضافه نمود: با پیگیری های مستمر وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مطابق دستورالعمل مصوب کارگروه اقتصادی مقابله با پیامدهای ناشی از شیوع ویروس کرونا با پرداخت تسهیلات جدید به کسب وکارهای آسیب دیده حوزه گردشگری براساس بنگاه محوری موافقت شد. از این رو به موجب همین مصوبه، مقرر شد پرداخت کلیه هزینه ها و بدهی های فعالان گردشگری (اقتصادیات سال های گذشته، حق بیمه کارفرمایی، بازپرداخت اقساط بانکی، قبوض حامل های انرژی) تا پایان سالجاری به تعویق بیفتد.

ولی تیموری در تشریح جزئیات بیشتر بسته جدید حمایت از فعالان گردشگری گفت: مذاکرات و تلاش های چندماهه بی نتیجه نماند و میزان تسهیلات بانکی به تفکیک رسته های شغلی حوزه های گردشگری و نحوه اعطای آن به تایید نهایی رسید و ابلاغ شد.

وی با بیان اینکه تسهیلات مورد اشاره به کلیه کسب وکارهای گردشگری با توجه به نوع فعالیت، بزرگی و کوچکی واحد، درجه و ستاره اختصاص می یابد؛ یادآور شد: تمامی فعالین صنعت گردشگری می توانند از حداقل 16 میلیون تومان تا 900 میلیون تومان وام بانکی با دوره تنفس حدود ششماه بهره مند شوند که مصوبه پرداخت این تسهیلات نیز از سوی بانک مرکزی به بانک های عامل ابلاغ شده است.

معاون گردشگری شرح داد: به هتل ها، هتل آپارتمان ها، مهمانپذیرها و مراکز اقامتی سنتی و بومگردی تا سقف 900 میلیون تومان، دفاتر خدمات مسافرتی بین150 تا 300 میلیون تومان و همچنین به راهنمایان گردشگری 20 میلیون تومان تسهیلات بانکی تعلق می گیرد.

به گفته تیموری، مجتمع های گردشگری، موسسات آموزش گردشگری، شرکت های حمل ونقل، واحد های پذیرایی بین راهی، شرکت های ارزیابی خدمات گردشگری و ارزیابان و عوامل تطبیق نیز از این بسته بهره مند می شوند.

تیموری تاکید کرد: بازپرداخت اقساط این تسهیلات با سود 12 درصد از اول اردیبهشت ماه سال 1400 خواهد بود و بنگاه هایی که با دستورالعمل قبل تسهیلات دریافت کرده اند نیز مجاز به دریافت مابه التفاوت تسهیلات طبق دستورالعمل جدید خواهند بود.

معاون گردشگری ادامه داد: میزان تسهیلات استحقاقی هر واحد یا فعالان گردشگری، براساس فهرست ارسالی از سوی وزارت گردشگری به وزارت کار اعلام می شود و متقاضیان مجازند تا پایان آذرماه امسال ثبت نام و درخواست اخذ تسهیلات خود را به میزان دلخواه ارسال کنند تا براساس فهرست اعلامی از سوی وزارت گردشگری میزان تسهیلات استحقاقی اعلام شود.

تیموری اضافه نمود: مشمولین دریافت تسهیلات جدید فعلا به بانک ها مراجعه نکنند، زیرا لازم است ابتدا اطلاعات واحدها توسط ادارات کل استانی در اختیار معاونت گردشگری و سپس در سامانه کارا بارگزاری و در مرحله بعد ثبت نام افراد انجام پذیرد.

منبع: صدای میراث
انتشار: 10 آذر 1399 بروزرسانی: 10 آذر 1399 گردآورنده: game-kade.ir شناسه مطلب: 1222

به "وام 16 تا 900 میلیون تومانی برای حمایت از فعالان گردشگری آسیب دیده از کرونا، پرداخت مالیات، اقساط بانکی، حق بیمه و قبض حامل های انرژی تاسیسات گردشگری تا پایان سال به تعویق افتاد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وام 16 تا 900 میلیون تومانی برای حمایت از فعالان گردشگری آسیب دیده از کرونا، پرداخت مالیات، اقساط بانکی، حق بیمه و قبض حامل های انرژی تاسیسات گردشگری تا پایان سال به تعویق افتاد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید