واکنش آمریکا به موضوع مسمومیت دانش آموزان دختر ایرانی

به گزارش بازیکده، خانم آدرین واتسون سخنگوی شورای امنیت ملی آمریکا روز پنجشنبه به وقت محلی مدعی شد: گزارش های مربوط به مسمومیت گسترده دختران مدرسه ای در ایران و احتمال ارتباط آن ها با شرکت در تظاهرات بسیار نگران کننده است.

واکنش آمریکا به موضوع مسمومیت دانش آموزان دختر ایرانی

به گزارش ایرنا؛ این مقام کاخ سفید اضافه نمود: باید یک تحقیق معتبر، مستقل و پاسخگویی در این زمینه وجود داشته باشد. همه دختران سزاوار آموزش امن هستند.

جان کربی هماهنگ کننده ارتباطات راهبردی شورای امنیت ملی امنیت ملی کاخ سفید نیز روز پنجشنبه گفت که خبر مسمومیت دختران دانش آموز در ایران عمیقا نگران کننده است و ما گزارش هایی را می بینیم مبنی بر اینکه حکومت ایران در حال آنالیز بوده و این مسیر عمل درست است.

این مقام کاخ سفید گفت که ما می خواهیم این تحقیقات جامع، دقیق و شفاف باشد. دخترانی که به مدرسه می روند فقط باید نگران یادگیری باشند. آن ها نباید نگران امنیت فیزیکی خود باشند و خانواده های این دختران و دنیا باید بدانند که چه اتفاقی افتاده است.

ند پرایس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا نیز این گزارش ها را بسیار نگران کننده خوانده و گفته است: این عملی زشت است و ما از مقامات ایران انتظار داریم تحقیقات دقیقی در خصوص این گزارش های مسمومیت انجام دهند و هر چه در توان دارند برای توقف آن ها به کار گیرند و مسببان را تحویل قانون دهند.

این مقام آمریکایی اضافه نموده است: خواهان آن هستیم گزارش هایی از این دست درباره مسموم کردن، به سرانجام برسد. این گزارش ها بسیار نگران کننده و ناراحت کننده بوده و مسئولیت اصلی مواجهه با آن ها بر عهده ایران است.

صندوق بچه ها سازمان ملل متحد (یونیسف) نیز در این باره گفته است: یونیسف اخبار مربوط به موارد مسمومیت دانش آموزان در مدارس را دنبال می نماید. مدرسه، پناهگاهی امن برای یادگیری بچه ها و نوجوانان در محیطی ایمن و حمایتگر است.

یونیسف که این واکنش خود را به زبان های فارسی و انگلیسی در حساب کاربری اش در توییتر منتشر نموده است، اضافه نمود: این گونه حوادث می تواند تاثیر منفی بر نرخ بالای آموزش بچه ها، به ویژه دختران، که در دهه های اخیر به دست آمده است، بگذارد. یونیسف آماده ارائه هرگونه حمایت مورد احتیاج است.

منبع: فرارو
انتشار: 12 اسفند 1401 بروزرسانی: 12 اسفند 1401 گردآورنده: game-kade.ir شناسه مطلب: 2163

به "واکنش آمریکا به موضوع مسمومیت دانش آموزان دختر ایرانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش آمریکا به موضوع مسمومیت دانش آموزان دختر ایرانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید