کاخ سفید: موضوع ایران بخشی از مذاکرات بایدن با شرکا خواهد بود، ایران به محدودیت های مندرج در برجام بازگردد

به گزارش بازیکده، سخنگوی کاخ سفید در دولت جدید آمریکا به ریاست بایدن خاطرنشان کرد که ایالات متحده محدودیت های هسته ای خود علیه ایران را به وسیله کانال های دیپلماتیک تشدید خواهد نمود.

کاخ سفید: موضوع ایران بخشی از مذاکرات بایدن با شرکا خواهد بود، ایران به محدودیت های مندرج در برجام بازگردد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از الجزیره، جنیفر ساکی سخنگوی کاخ سفید در دولت جدید آمریکا چهارشنبه شب به وقت واشنگتن در اولین نشست مطبوعاتی خود گفت که انتظار می رود، موضوع ایران و برنامه هسته ای آن بخشی از مذاکرات بایدن با شرکا و متحدان آمریکا در دنیا باشد.

سخنگوی کاخ سفید گفت که آمریکا محدودیت های هسته ای خود علیه ایران را طریق کانال های دیپلماتیک افزایش خواهد داد.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال تلگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در صفحه اینستاگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

ساکی درباره مجازات اعدام در آمریکا گفت که بایدن سال گذشته با این مجازات مخالفت نموده بود و اکنون نیز مواضع وی در این خصوص تغییری ننموده است.

سخنگوی کاخ سفید ادامه داد: ایران باید به تعهدات خود در ذیل برجام و محدودیت های اعمال شده در توافق هسته ای برگردد.

وی با بیان اینکه جو بایدن میخواهد در خصوص ایران با رهبران کشورهای دنیا و متحدان آمریکا گفت وگو کند، گفت: ایران باید محدودیت های چشمگیری را که در توافق هسته ای آمده است، رعایت کند.

جنیفر ساکی سخنگوی کاخ سفید در دولت جدید آمریکا در ادامه با اشاره به تصویب طرح استیضاح ترامپ در مجلس نمایندگان آمریکا گفت: بایدن اتخاذ تصمیمات مناسب درباره رویدادهای ششم ژانویه کنگره را به اعضای کنگره واگذار می نماید.

وی همچنین درباره دستورات اجرایی بایدن پس از ورود به کاخ سفید گفت: جو بایدن به محض ورود به کاخ سفید آمریکا را به توافق اقلیمی پاریس بازگردانده و به منع مهاجرتی مسلمانان و انتها داد و لایحه تغییر قوانین مهاجرتی را به کنگره ارسال نموده است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 2 اسفند 1399 بروزرسانی: 2 اسفند 1399 گردآورنده: game-kade.ir شناسه مطلب: 1380

به "کاخ سفید: موضوع ایران بخشی از مذاکرات بایدن با شرکا خواهد بود، ایران به محدودیت های مندرج در برجام بازگردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاخ سفید: موضوع ایران بخشی از مذاکرات بایدن با شرکا خواهد بود، ایران به محدودیت های مندرج در برجام بازگردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید