کشف و ضبط اشیای تاریخی هزاره اول قبل از میلاد و سکه های سلوکی و اشکانی

با کوشش نیروی انتظامی و یگان حفاظت استان کرمانشاه تعداد 106 قلم اشیای تاریخی و سکه مربوط به دوران هزاره اول قبل از میلاد، سلوکی و اشکانی کشف و ضبط شد.

کشف و ضبط اشیای تاریخی هزاره اول قبل از میلاد و سکه های سلوکی و اشکانی

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی یگان حفاظت میراث فرهنگی، سردار امیر رحمت الهی فرمانده یگان حفاظت سازمان امروز دوشنبه 26 شهریور 97 در بیان جزئیات این خبر گفت: در ادامه روند دستگیری قاچاقچیان اموال تاریخی و به محض اطلاع از فعالیت فردی از اهالی شهرستان هرسین در زمینه نگهداری و خرید و فروش اشیای عتیقه توسط فردی از کارکنان یگان حفاظت استان کرمانشاه ، تحقیقات گسترده به منظور آشکار شدن زوایای پنهان موضوع در دستور کار یگان حفاظت و فرماندهی انتظامی شهرستان هرسین نهاده شد.

سردار رحمت الهی توضیح داد: با اقدام بموقع فرماندهی انتظامی شهرستان و یگان حفاظت و تشکیل تیمی زبده از کارکنان، پس از چندین روز کار اطلاعاتی و تلاشی بی وقفه در زمینه بدست آوردن سرنخ های اولیه و بهره گیری از ظرفیت حمایتی مراجع قضایی، در عملیاتی غافلگیرانه از منزل فرد مذکور تعداد 106 قلم اشیای تاریخی شامل مجسمه گیلگمش، ریتون سفالی، کاسه مفرغی، سکه و... کشف و ضبط شد.

فرمانده یگان حفاظت سازمان در سرانجام اضافه کرد: در پی کارشناسی های فنی انجام پذیرفته، اصالت اشیای مکشوفه تایید و قدمت آنها دوران قبل از میلاد-سلوکی و اشکانی تخمین زده شد.

منبع: میراث آریا
انتشار: 27 مهر 1398 بروزرسانی: 27 مهر 1398 گردآورنده: game-kade.ir شناسه مطلب: 324

به "کشف و ضبط اشیای تاریخی هزاره اول قبل از میلاد و سکه های سلوکی و اشکانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشف و ضبط اشیای تاریخی هزاره اول قبل از میلاد و سکه های سلوکی و اشکانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید