کولاکوویچ: وظیفه خودم می دانم که از ایرانی ها دفاع کنم، بازیکنان ایرانی در لهستان مورد احترام هستند

به گزارش بازیکده، سرمربی پیشین تیم ملی والیبال ایران گفت: ایرانی ها به نظر من، میهمان نوازترین مردم دنیا هستند و به همین خاطر وظیفه خودم می دانم که از آنها دفاع کنم.

کولاکوویچ: وظیفه خودم می دانم که از ایرانی ها دفاع کنم، بازیکنان ایرانی در لهستان مورد احترام هستند

به گزارش خبرنگاران، ایگور کولاکوویچ سرمربی پیشین تیم ملی والیبال ایران در خصوص قبول راهنمایی یک تیم از شهری کوچک در لهستان پس از سرمربیگری در تیم های بزرگی مثل صربستان و ایران گفت: عوامل زیادی در تصمیمی که گرفتم، نقش داشتند. باشگاهی سازماندهی شده، والیبالی سطح بالا و لیگی با ساختار قوی، دلایل من برای حضور در تیم زاویرچه بودند. مدیربرنامه هایم به من از پیشنهاد تیم زاویرچه اطلاع داد و من چون از قبل به لیگ لهستان علاقه داشتم، پس از مذاکره با رئیس باشگاه و شنیدن نقطه نظرات یکدیگر به توافق رسیدیم. او مدیری واقع گراست و توقع ندارد که تیم یک شبه، تغییر کند. او می داند که تیم هایی پولدارتر و پرستاره تر هم در پلاس لیگا حضور دارند.

کولاکوویچ درباره تقابل های پرحاشیه دو تیم ملی والیبال ایران و لهستان گفت: مردم دوست دارند که مدام در خصوص این مسائل صحبت نمایند و رسانه ها هم علاقه دارند که در خصوص آن بنویسند. با این حال، جدال دو تیم در بیشتر مواقع، بدون حاشیه و مشکل خاصی برگزار شده است. آخرین تقابل دو تیم در جام دنیای 2019 بود که ایران 3 بر صفر باخت و بازیکنان هم خیلی محبت آمیز با یکدیگر دست دادند. من قبل از یکی از بازی ها به بازیکنان تیم ملی ایران تذکر دادم که مراقب مسائل حاشیه ای بازی باشند، ولی آنها گفتند که نگران نباشم و هر اتفاقی که بین بازیکنان دو تیم بوده، متعلق به گذشته است. بازیکنان ایرانی در لهستان مورد احترام هستند و بازیکنان ایرانی هم لهستان را دوست دارند. میلاد عبادی پور یکی از چهره های خوشنام لیگ لهستان است. سید (سیدمحمد موسوی) و فیاضی هم در لهستان بازی نموده اند. امیدوارم در آینده بازیکنان بیشتری از ایران در پلاس لیگا بازی نمایند.

سرمربی پیشین تیم ملی ایران در خصوص دوران حضورش در کشورمان گفت: بسیار خوب بود. من با بازیکنان، دستیاران کادر پزشکی و مدیران خوبی کار کردم که برای هم مثل یک خانواده بودیم. من زندگی و فرهنگ جدیدی را در ایران تجربه کردم که آن را دوست داشتم. ممکن است مردم لهستان از ایرانی ها، چندان خوش شان نیاید، ولی بازیکنان و مردم ایران، بسیار مهربان و دوست داشتنی هستند. ارتباط بین بازیکنان تیم ملی ایران و لهستان هم بر پایه رقابت ورزشی تعریف می گردد و نه برخوردهای خصمانه.

کولاکوویچ ادامه داد: در لیگ ملت های 2019 پس از بازی با لهستان به خاطر تجمع طرفداران، دو ساعت طول کشید تا از سالن به هتل رسیدیم. مردم از پیروزی ما شاد بودند و با شادی به اتوبوس تیم لهستان، ضربه می زدند که برای لهستانی ها حرکتی عجیب بود. من مطمئنم که هیچ گونه عداوتی در حرکات آنها نبوده است. ایرانی ها سرشار از انرژی هستند و به روشی که دوست دارند نسبت به پیروزی های تیم ملی واکنش نشان می دهند.

او در پاسخ به این سؤال که آیا به کوبیاک (کاپیتان تیم ملی لهستان که به صراحت به ملت ایران توهین نموده بود) توصیه می نماید که برای تعطیلات به ایران بیاید، گفت: من قصد ندارم چیزی را به کوبیاک یاد بدهم، ولی به او می گویم که سال ها در ایران بوده و بین مردم این کشور زندگی نموده ام. چیزی که او در خصوص مردم ایران گفته است، درست نیست. اگر کوبیاک هم کمی بیشتر با مردم ایران ارتباط داشت، نظرش کاملاً عوض می شد. ایرانی ها به نظر من، میهمان نوازترین مردم دنیا هستند و به همین خاطر وظیفه خود می دانم که از آنها دفاع کنم. بارها برای من رخ داد که همسایه های من در تهران با سبدی پر از سوپرمارکت به خانه من می آمدند و می گفتند که همه اجناس برای من است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 11 آبان 1399 بروزرسانی: 11 آبان 1399 گردآورنده: game-kade.ir شناسه مطلب: 1159

به "کولاکوویچ: وظیفه خودم می دانم که از ایرانی ها دفاع کنم، بازیکنان ایرانی در لهستان مورد احترام هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کولاکوویچ: وظیفه خودم می دانم که از ایرانی ها دفاع کنم، بازیکنان ایرانی در لهستان مورد احترام هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید