4 قسمت در بدن که هوش شما را نشان می دهد

به گزارش بازیکده، بزرگ بودن سر نیز یکی از علائم باهوشی است. گزارشی منتشر شده در مجله روانپزشکی ملوکولی بر 500 هزار نفر، نشان می دهد که کسانی که سر بزرگ دارند در تست های آزمایشی نمرات بیشتری را کسب کردند و در کالج ها نیز نمرات بیشتری به دست آوردند.

4 قسمت در بدن که هوش شما را نشان می دهد

به گزارش د هلثی؛ مغز تنها قسمت بدن نیست که مقدار هوش را نشان می دهد. از بقیه اجزای بدن هم می گردد این موضوع را سنجش کرد.

مطالعه ای در دانشگاه های براون و پرینکتون، منجر به ارائه نظریه باهوش بودن افراد بلند قد شد. این نظریه بر اساس نسبت عایدی بیشتر بلند قد ها نسبت به کوتاه قد ها تنظیم شده است. گردآورندگا بر اساس اطلاعات دولتی درباره وزن، قد، هوش، پیشینه تحصیلی و مقدار حقوق مردم آمریکا و انگلیس، که در سال 1958 تا 1970 از زمان تولد تا بزرگسالی آنالیز نموده بودند این نظریه را استنباط کردند. آن ها از این داده ها دریافتند که افراد بلند قد میل بیشتری به استخدام برای پول بیشتر دارند هر چند که کاری تخصصی باشد یا احتیاج به مهارت های زیادی داشته باشد. علاوه بر داده ها، آن ها در تست های مردم شناختی این قضیه را نیز اثبات کردند. محققان هنوز درباره رابطه هوش و قد در حال تحقیق هستند؛ اما آنطور که از شواهد پیداست ارتباطی مستقیم، بین ژن و طفولیت با مقدار هوش است.

دست چپ یا راست بودن فرد، انتخابی و باب میل نیست، بر اساس ساختار مغزی که در ژن ها به ارث می بریم است. هنگامی فرد برای اولین بار مداد را در دستش می گیرد و می خواهد نقاشی بکشد این موضوع تعیین می گردد که کدام نیم کره مغز او فعال تر است. هر دو نیم کره مزیت های خاص خود را دارند. مطالعه ای در دانشگاه آثنس صورت گرفت، به این صورت که از 100 دانشجو و فارغ التحصیل این دانشگاه (نصف چپ دست و نصف راست دست) تست روانشناختی گرفته شد. چپ دست ها در تست پیروز تر بودند و نتیجه بهتری ارائه دادند و حافظه و انعطاف هوشی بهتری دارند. محققان دریافتند، افراد چپ دست از هر دو نیم کره مغز خود استفاده می نمایند.

چربی بالا، در بدن اثرات بسیاری دارد از جمله آن ها می توان به فشار خون، سلامت قلب و پردازشات مغز اشاره نمود. بر اساس پژوهشی پنچ ساله بر 2200 بزرگسال، محققان دریافتند کسانی که بی ام آی بین 18.5 تا 24.9 دارند تعداد کلمات بیشتری را نسبت به کسانی که بی ام آی بالاتر از 30 دارند، به یاد می آورند. دکتر ماکسیم کورنات، تئوریی بر مبنای صدمه زدن هورمون های چربی بر سلامت مغز بیان کرد. او عقیده دارد، همانطور که چربی به رگ های قلب آسیب می رساند به رگ های مغزی نیز آسیب می رساند و خون رسانی را تضعیف می نماید.

بزرگ بودن سر نیز یکی از علائم باهوشی است. گزارشی منتشر شده در مجله روانپزشکی ملوکولی بر 500 هزار نفر، نشان می دهد که کسانی که سر بزرگ دارند در تست های آزمایشی نمرات بیشتری را کسب کردند و در کالج ها نیز نمرات بیشتری به دست آوردند. البته که این موضوع به ژن ها هم مرتبط است که پزشکان در این باره درحال تحقیق هستند.

منبع: فرادید
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: game-kade.ir شناسه مطلب: 2019

به "4 قسمت در بدن که هوش شما را نشان می دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "4 قسمت در بدن که هوش شما را نشان می دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید