شروع سال تحصیلی از اول مهر در فضای مجازی؛ چگونگی آموزش حضوری اعلام شد

به گزارش بازیکده، تهران (پانا) - سرپرست وزارت آموزش و پرورش درباره بازگشایی مدارس از اول مهرماه با 3 راستا آموزشی توضیحاتی داد و تاکید نمود که سلامت دانش آموزان در بازگشایی آرام و تدریجی مدنظر خواهد بود.

شروع سال تحصیلی از اول مهر در فضای مجازی؛ چگونگی آموزش حضوری اعلام شد

علیرضا کاظمی درباره جرئیات بازگشایی مدارس و تصمیم نهایی آموزش و پرورش برای این موضوع به پانا گفت: الگوی بازگشایی مدارس براساس یک سیاست کلی بر مبنای بازگشایی آرام، کم دغدغه، مطمین از سلامت دانش آموزان و باکیفیت با رویکرد تدریجی، ترکیبی و اقتضایی طراحی شده است.

وی اضافه نمود: به همین دلیل 2 رویکرد تعریف کردیم؛ رویکرد تمرکززدایی یکی از این رویکردهاست با توجه به تفاوت اقلیم ها و شرایط جمعیت دانش آموزی و کرونا در هر منطقه، نمی توانیم یک الگو را در تمام کشور داشته باشیم طبیعتا باید این الگو را در اختیار مدرسه و منطقه قرار دهیم تا براساس شرایط الگو را اجرایی کند.

قانع کردن سازی افکار عمومی و آگاهی دانش آموزان و خانواده ها از ضرورت حضور در مدرسه

کاظمی با بیان اینکه رویکرد دوم ما در بازگشایی مدارس قانع کردن سازی افکار عمومی و آگاهی دانش آموزان و خانواده ها از ضرورت حضور در مدرسه به علت مطالعات در سطح جهان و مشاهدات میدانی است اسم کرد: ضرورت پیشگیری از آسیب های اجتماعی هم از دیگر موارد مهم است که ما را به سمت بازگشایی مدارس می برد که این بازگشایی باید آرام، تدریجی و با تامین سلامت دانش آموزان همراه باشد.

شروع سال تحصیلی از اول مهرماه

سرپرست وزارت آموزش و پرورش اضافه نمود سال تحصیلی را از اول مهرماه شروع و آن را در 3 راستا دنبال می کنیم؛ راستا اول مدرسه تلویزیونی ایران است که آخرین هماهنگی های لازم هم در این باره انجام گرفته است، راستا دوم استفاده از شبکه شاد است که اول مهر را با شاد و مدرسه تلویزیونی به صورت غیرحضوری شروع می کنیم.

وی ادامه داد: علت اینکه از اول مهرماه به صورت غیرحضوری مدارس را باز می کنیم این است که واکسیناسیون معلمان هنوز تمام نشده و احتیاج داریم تا سلامت این افراد را هم تامین کنیم سلامت معلمان برای ما مهم و دارای اولویت است.

استفاده از شبکه شاد رایگان است

کاظمی اعلام کرد: برای اینکه کار را با شبکه شاد دنبال کنیم تمام زیرساخت های لازم را ایجاد کردیم و سال جاری هم مانند سال گذشته تمام موافقت های لازم گرفته شد که استفاده از شبکه شاد برای دانش آموزان، معلمان و کاربران رایگان باشد.

ما برای شروع آموزش حضوری زمان معین نمی کنیم استانداردها و اصول را رعایت می کنیم و از 2هفته بعد از خاتمه واکسیناسیون معلمان زمینه بازگشایی مدارس را در 3 گام فراهم کردیم

سرپرست وزارت آموزش و پرورش اظهار کرد: محیط شبکه شاد یک محیط ایمن و مطمین برای دانش آموزان است و ما کوشش کردیم این شبکه را به روزآوری کنیم با این کار کیفیت آموزش مجازی را ارتقا می دهیم.

وی اطلاع داد درسنامه ها هم در دستورکار است که اگر جایی دانش آموز از پوشش محروم باشد معلمان مکلف هستند در قالب درسنامه ها و بسته های آموزشی خدمات آموزشی را به دانش آموزان ارائه دهند.

اعلام زمان آموزش های حضوری در مدارس

کاظمی در پاسخ به این سوال که چه زمانی آموزش حضوری اتفاق می افتد اظهار کرد: ما برای شروع آموزش حضوری زمان معین نمی کنیم استانداردها و اصول را رعایت می کنیم و از 2 هفته بعد از خاتمه واکسیناسیون معلمان زمینه بازگشایی مدارس را در 3 گام فراهم کردیم؛ گام اول مدارس کم جمعیت، گام دوم مدارس با میانه جمعیت به صورت ترکیبی و گام سوم مدارس پرجمعیت که به صورت حداقل حضور است.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش اضافه نمود: اولویت هایی هم در کنار این موضوع درنظر گرفته خواهد شد؛ به طور مثال در پایه های ابتدایی می توان به گونه ای برنامه ریزی کرد که حضور این دانش آموزان در مدرسه با حفظ پروتکل های بهداشتی بیشتر باشد که این موضوع برعهده مدیر مدرسه خواهد بود. مدیر و شورای مدرسه می تواند آمادگی خود را برای شروع آموزش های حضوری با هماهنگی مدیر منطقه اعلام کند.

زمان بازگشایی در اختیار مدیر مدرسه، شورای مدرسه و منطقه قرار دادیم که هروقت الزامات و زیرساخت ها فراهم شد به سمت حضوری برود

آیا بازگشایی حضوری از اول آبان است؟

وی درباره اینکه گفته شده شروع زمان حضوری از اول آبان ماه است اسم کرد: اول آبان ماه یک پیش بینی است که ممکن است با توجه به شرایط دیرتر از این تاریخ مدارس حضوری گردد لذا تاریخ دقیقی برای بازگشایی اعلام نمی کنیم. آرام رفتن به سمت بازگشایی یعنی اینکه از نظر زمانی پیش بینی های خود را داشته باشیم.

کاظمی گفت: زمان بازگشایی در اختیار مدیر مدرسه، شورای مدرسه و منطقه قرار دادیم که هروقت الزامات و زیرساخت ها فراهم شد به سمت حضوری برود.

کوشش برای رونمایی از نسخه تازه شاد تا قبل از مهر

سرپرست وزارت آموزش و پرورش درباره رونمایی از قابلیت های تازه شبکه شاد و رونمایی از آن هم اطلاع داد برنامه ریزی کردیم تا قبل از مهرماه این رونمایی صورت بگیرد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 24 شهریور 1400 بروزرسانی: 24 شهریور 1400 گردآورنده: game-kade.ir شناسه مطلب: 1728

به "شروع سال تحصیلی از اول مهر در فضای مجازی؛ چگونگی آموزش حضوری اعلام شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شروع سال تحصیلی از اول مهر در فضای مجازی؛ چگونگی آموزش حضوری اعلام شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید