اظهارات رئیس دولت مستعفی یمن علیه ایران

به گزارش بازیکده، رئیس دولت مستعفی یمن در دیدار با سفیر آمریکا در این کشور با اتهام پراکنی علیه ایران مدعی شد که ایران دائما برای بازو های منطقه ای خود سلاح قاچاق می کند.

اظهارات رئیس دولت مستعفی یمن علیه ایران

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، عبدربه منصور هادی رئیس دولت مستعفی یمن در دیدار با کریستوفر هنزل سفیر آمریکا در یمن به اتهام پراکنی علیه ایران پرداخت و مدعی شد: ایران برای بازو های [منطقه ای]خود سلاح قاچاق می کند.

به گزارش وبگاه خبری شبکه العربیه، منصور هادی به سفیر آمریکا گفت که برای مقابله با دخالت ها در امور یمن با یکدیگر همکاری خواهند کرد.

این در حالی است که آمریکا خود با همکاری با ائتلاف سعودی و دخالت در امور یمن باعث کشته شدن جمع کثیری از شهروندان یمنی شده است.

هادی ادامه داد: تلاش هایی از جانب دولت برای اجرای توافق ریاض با نظارت عربستان سعودی صورت می گیرد.

رئیس دولت مستعفی یمن همچنین مدعی شد: برای جلوگیری از ریخته شدن خون مردم یمن به گزینه های صلح پایبند هستند.

این ادعا در حالی مطرح می شود که به گفته منابع یمنی دولت مستعفی این کشور با همکاری با ائتلاف سعودی در کشتار عده زیادی از مردم یمن دست داشته است بطوریکه تنها در روز گذشته، این منابع گزارش دادند که در حمله مزدوران ائتلاف سعودی به یک خانواده یمنی آن هم تنها به این علت که این خانواده زیر بار ظلم ائتلاف سعودی نرفته، 7 تن از اعضای این خانواده از جمله چند کودک را کشتند.

از سوی دیگر، سفیر آمریکا در یمن با اشاره به دولت مستعفی یمن گفت که بر حمایت از یمن و رهبری قانونی این کشور حمایت می کنیم.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 5 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: game-kade.ir شناسه مطلب: 1023

به "اظهارات رئیس دولت مستعفی یمن علیه ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اظهارات رئیس دولت مستعفی یمن علیه ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید