ایران با دو شرکت ایتالیایی تفاهمنامه حفاری امضا کرد

به گزارش بازیکده، قائم مقام شرکت ملی حفاری با اعلام اینکه این شرکت تفاهمنامه اولیه با شرکت انی و سایپم ایتالیا به منظور توسعه همکاری های دوجانبه در صنایع حفاری امضا کرد، گفت: ایران آماده صادرات خدمات فنی و مهندسی در صنایع حفاری نفت و گاز به عراق است.

ایران با دو شرکت ایتالیایی تفاهمنامه حفاری امضا کرد

برای دیدن شاهکارهای تاریخ اروپا با تور ایتالیا همراه شوید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از شرکت ملی نفت ایران، محمدرضا تاکایدی با اشاره به انجام مذاکرات گسترده در حوزه افزایش تبادل دانش فنی با عراق در حوزه صنایع حفاری نفت و گاز، گفت: در حال رایزنی برای انجام فعالیت های دیگر در حوزه حفاری در شمال و جنوب عراق هستیم اما با توجه شرایط کنونی عراق این کار کمی مشکل است.

قائم مقام شرکت ملی حفاری ایران با اعلام اینکه پیش بینی می گردد تا چند ماه آینده مذاکرات با طرف عراقی به منظور امضای قراردادهای جدید در حوزه صنایع حفاری قطعی و نهایی گردد، توضیح داد: علاوه بر این در حال حاضر با چند شرکت ترک برای انجام پروژه های حفاری هم به صورت اجاره دکل و هم به صورت پروژه های کلید در دست مذاکره نموده ایم.

او با تأکید بر اینکه در زمینه تبادل دانش فنی و بحث آموزش با شرکت ملی نفت ایران و شرکت ملی نفت عراق مذاکراتی انجام گرفته است، گفت: بر این اساس شرکت ملی حفاری ایران به منظور توسعه همکاری ها با شرکت ملی نفت عراق اعلام آمادگی نموده است.

تاکایدی با اشاره به جذابیت بازار انرژی ایران برای شرکت های اروپایی گفت: شرکت ملی حفاری ایران با شرکت های اروپایی همچون انی و سایپم ایتالیا مذاکراتی را شروع نموده و در این مذاکرات تفاهم نامه ای نیز مبادله شده است.

وی با اظهار اینکه پیش بینی می گردد نتایج مذاکره با شرکت انی و سایپم ایتالیا به زودی با مدیریت ارشد این دو شرکت نهایی گردد، تأکید کرد: شرکت ملی حفاری ایران به منظور اجرای پروژه های حفاری در ایران و در خارج از کشور به صورت مشارکتی با این دو شرکت ایتالیایی اعلام آمادگی نموده است.

قائم مقام شرکت ملی حفاری ایران با اعلام علاوه بر این با یک شرکت معتبر آلمانی در مورد ارائه خدمات حفاری، جذب سرمایه، تبادل تکنولوژی و دانش فنی با هماهنگی شرکت ملی نفت ایران طی جلسات متعددی مذاکره نموده ایم گفت: آنها در نهایت موافقت کردند چه در زمینه انجام عملیات حفاری و چه در زمینه تعمیرات و بازسازی و تعمیرات اساسی تجهیزات صنعت حفاری با ایران همکاری نمایند.

منبع: تسنیم
انتشار: 9 دی 1398 بروزرسانی: 9 دی 1398 گردآورنده: game-kade.ir شناسه مطلب: 501

به "ایران با دو شرکت ایتالیایی تفاهمنامه حفاری امضا کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایران با دو شرکت ایتالیایی تفاهمنامه حفاری امضا کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید