بازگشایی مرزهای ایران به روی گردشگران خارجی از تیرماه

به گزارش بازیکده، معاون گردشگری از صدور مجدد ویزای گردشگری ایران برای گردشگران خارجی، در پی توافق های اولیه، از نیمه دوم تیرماه 1400 اطلاع داد.

بازگشایی مرزهای ایران به روی گردشگران خارجی از تیرماه

ولی تیموری، معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، با اشاره به توقف صدور ویزای گردشگری ایران از سال گذشته تا به امروز و بسته بودن مرزها به روی گردشگران خارجی از زمان شیوع ویروس کرونا، از توافق اولیه با وزارت خانه های امور خارجه، کشور و بهداشت برای بازگشایی مرزهای ایران به روی گردشگران خارجی اطلاع داد. وی با تاکید بر از سرگیری صدور ویزای توریستی پس از تهیه و تایید نهایی مقررات و پروتکل سفر، گفت:

موضوع بازگشایی مرزها به روی گردشگران خارجی تابه حال، دو سه مرتبه در کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مدیریت کرونا مطرح شده و قرار بود این ستاد مصوبه آن را صادر کند که کشور با پیک کرونای انگلیسی و هندی روبرو شد و موضوع متوقف ماند.

تیموری با اشاره به پیگیری سرسختانه معاونت گردشگری از وزارت خانه های مربوط، از نظر مثبت کمیته های تخصصی ستاد ملی کرونا نسبت به بازگشایی مرزها به روی گردشگران خارجی اطلاع داد و اذعان کرد:

غیر از وزارت بهداشت که ملاحظاتی داشته است، این طرح مخالف دیگری ندارد. بنابراین موضوع را یک بار دیگر دوشنبه هفته گذشته در کمیته های تخصصی مطرح کردیم و با اشاره به مصائب معیشتی و شغلی فعالان گردشگری در بیش از یک سال گذشته، قرار شد پروتکلی در ارتباط با سفر گردشگران خارجی و بازگشایی مرزها در وزارت کشور با موضوع اداره کل امور مرزی نهایی گردد و دوباره در کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی کرونا مورد آنالیز قرار گیرد تا پس از تایید و تصویب، از نیمه دوم تیرماه صدور ویزای توریستی ایران از سر گرفته گردد.

معاون گردشگری با تاکید بر لزوم اصلاح و به روزرسانی پروتکل و مقررات سفر به ایران به علت بحث تردد از مرزها علاوه بر موضوع گردشگران خارجی نیستند، گفت:

بازگشایی مرزها به بسترسازی احتیاج دارد، نمی توان انتظار داشت یک باره گردشگران به ایران سفر نمایند، به ویژه با فضایی که پس از شیوع ویروس کرونا ایجاد شده است. بنابراین ما برنامه ریزی برای بازاریابی را انجام داده ایم؛ مثلا قرار است از ظرفیت المپیک توکیو (ژاپن) و اکسپو دبی (امارات) برای معرفی ایران استفاده کنیم و روی نمایشگاه های بین المللی گردشگری با توجه به محدودیت حضور در تعداد زیادی از آن ها بازنگری داشته باشیم.

منبع: کجارو / خبرگزاری ایسنا
انتشار: 24 اسفند 1400 بروزرسانی: 24 اسفند 1400 گردآورنده: game-kade.ir شناسه مطلب: 1936

به "بازگشایی مرزهای ایران به روی گردشگران خارجی از تیرماه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازگشایی مرزهای ایران به روی گردشگران خارجی از تیرماه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید