بودجه صد میلیون دلاری آمریکا برای ارتقای پایگاه هایش در ترکیه

به گزارش بازیکده، علی رغم تهدید آنکارا به اخراج نظامیان آمریکایی از پایگاه هایش در ترکیه، اکنون خبر می رسد که پنتاگون حدود صد میلیون دلار بودجه برای ارتقای این پایگاه ها در نظر گرفته است.

بودجه صد میلیون دلاری آمریکا برای ارتقای پایگاه هایش در ترکیه

بهترین تجربه سفر را با ترکیه تور ارزان در خاطراتتان ثبت کنید. از استانبول زیبا تا آنتالیا رویاییو بالون سواری در شهرهای ترکیه تا کلی تفریح دیکر در انتظار شماست، خاطراتی از مردم مهمانواز ترکیه که همیشه در ذهن شما خواهد ماند.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، نیروی هوایی ارتش ایالات متحده، در بحبوحه تهدیدهای آنکارا به اخراج نظامیان آمریکایی از پایگاه های مورد استفاده این کشور در ترکیه، ده ها میلیون دلار برای ارتقا و نوسازی این پایگاه ها در نظر گرفته است.

به نوشته بخش مجله وار زون در وبگاه دِ درایو، نیروی هوایی آمریکا اعلام نموده که ده ها میلیون دلار بودجه به هشت شرکت مختلف ترکیه ای ارائه می نماید تا زیرساخت های پایگاه های مورد استفاده آمریکا در ترکیه را ارتقا داده و پروژه های عمرانی در دست ساخت در این پایگاه ها را طی پنج سال آینده تکمیل کند.

این وبگاه با بیان اینکه آمریکا در پایگاه هوایی اینجرلیک حدود 50 بمب اتمی بی61 مستقر نموده، نوشت: پنتاگون می گوید رقم قراردادهای نیروی هوایی به ارزش مجموع 95 میلیون دلار است... این بیانیه البته تعیین نکرد که هر کدام از شرکت های ترکیه ای چه میزان بودجه دریافت می نمایند.

بر این اساس، بیانیه وزارت دفاع آمریکا همچنین شرح نمی دهد که کدام پایگاه های مورد استفاده نظامیان این کشور در ترکیه محل پروژه های عمرانی خواهد بود اما می گوید که این بودجه ها فقط محدود به تاسیسات نیروی هوایی می گردد.

مکان حدودی پایگاه های آمریکا در ترکیه

این وبگاه بر اساس آخرین اسناد منتشر شده توسط پنتاگون درباره تاسیسات برون مرزی آمریکا در سپتامبر 2017، نوشت ارتش آمریکا (تا آن موقع) هشت پایگاه فعال در ترکیه در اختیار داشت. نیروی هوایی آمریکا با هفت پایگاه، بیشتری تعداد تاسیسات در جمع نیروهای مسلح این کشور در ترکیه را در اختیار دارد.

وبگاه درایو همچنین می نویسد: شرکت های ترکیه ای که اکنون تحت قرارداد با نیروی هوایی [آمریکا] قرار دارند، می توانند کار خود را به صورت روزانه روی پروژه هایی مانند آسفالت مجدد جاده ها و راه های [منتهی به پایگاه ها]، نوسازی لوله کشی های آب و فاضلاب و دیگر کارهای مرتبط با این تاسیسات بر مبنای پروژه های ارتش آمریکا، آغاز نمایند.

بر این اساس، ممکن است که شرکت های ترکیه ای در طراحی و ساخت ویژگی های امنیتی جدید یا بازنگری شده برای پایگاه های مورد استفاده آمریکا، از جمله اینجرلیک، دخیل شوند.

روابط آمریکا و ترکیه در ماه های گذشته به واسطه مجموعه متعددی از اختلافات به شدت پرتنش شده و حتی دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا تهدید نموده است که ممکن است اقتصاد ترکیه را نابود کند. آمریکا همچنین ترکیه را از برنامه فراوری مشترک جنگنده اف-35 کنار گذاشته و جنگنده های فروخته شده به این کشور را هم تحویل نداده است.

پیشتر مولود چاووش اوغلو وزیر خارجه ترکیه تهدید کرد اگر واشنگتن بخواهد تحریم های جدیدی بر آنکارا وضع کند، خواهان خروج نظامیان آمریکایی از پایگاه هوایی اینجرلیک و کورِجیک می شوند. (جزئیات بیشتر)

بخشی از پروژه های عمرانی در پایگاه اینجرلیک در سال 2015

ص

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 23 بهمن 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: game-kade.ir شناسه مطلب: 609

به "بودجه صد میلیون دلاری آمریکا برای ارتقای پایگاه هایش در ترکیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بودجه صد میلیون دلاری آمریکا برای ارتقای پایگاه هایش در ترکیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید