کوشش می کنیم تا ایران از مزایای برجام برخوردار باشد

به گزارش بازیکده، سفیر انگلیس در تهران گفت: در هفته های آینده تصمیمات مهمی درباره آینده برجام پیش روی ایران خواهد بود، ما می خواهیم این تفاهمنامه باقی بماند.

کوشش می کنیم تا ایران از مزایای برجام برخوردار باشد

به گزارش ، در حالی که فرصت کمی به روز های پایانی فرصت 60 روزه سوم ایران به طرف های باقیمانده در برجام برای اجرای تعهداتشان باقی مانده، راب مک ایر سفیر بریتانیا در تهران امروز (شنبه) در صفحه اینستاگرام سفارت بریتانیا در تهران با انتشار ویدئویی عنوان نمود: من به عنوان سفیر بریتانیا زمان زیادی را صرف می کنم تا تعهدات کشورم را نسبت به برجام شرح دهم. این تعهد ما حقیقی است، ما به همراه فرانسه، آلمان، چین و روسیه کوشش های بسیاری می کنیم تا ایران همچنان از مزایای برجام برخوردار باشد.

وی با بیان اینکه در هفته های آینده تصمیمات مهمی درباره آینده برجام پیش روی ایران خواهد بود، گفت: ما می خواهیم این تفاهمنامه باقی بماند.

سفیر انگلیس اضافه نمود: امروز در نظر دارم درباره اشتباه بودن دو برداشت راجع به برجام شرح دهم. اینکه اروپا تعهداتش را نسبت به برجام انجام نمی دهد و اینکه ایران از تفاهمنامه هیچ نفعی نبرده است.

راب مک ایر اضافه نمود: برای مثال سفارت بریتانیا ماه گذشته از بیش از یکصد شرکت برای انجام تجارت با ایران حمایت کرد. البته می دانیم که خروج آمریکا از برجام ضربه بزرگی به این تفاهمنامه وارد نموده است و واقعا نمی توان تاثیر تحریم ها را رفع کرد.

وی اظهار داشت: اما ما با حسن نیت در حال همکاری با ایران هستیم تا راه هایی پیدا کنیم که بتوان وضعیت را بهتر کرد.

سفیر انگلیس اضافه نمود: معتقدیم پیدا کردن یک راهکار دیپلماتیک بسیار ضروری، ولی ممکن است.

راب مک ایر با اشاره به گام های کاهش تعهدات برجامی ایران در اظهاراتی مداخله جویانه عنوان نمود: اما در عین حال بسیار نامطلوب خواهد بود که ایران قدم هایی بردارد که باعث فروپاشی برجام گردد.

وی اضافه نمود: برجام تفاهمنامه ای است که بیش از این برای این کشور (ایران) بی نظیر مزایای مهمی به همراه خواهد داشت.

پاسخ سخنگوی وزارت خارجه ایران به اظهارات همتای آمریکایی خود

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 1 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: game-kade.ir شناسه مطلب: 483

به "کوشش می کنیم تا ایران از مزایای برجام برخوردار باشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کوشش می کنیم تا ایران از مزایای برجام برخوردار باشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید