توسعه صنایع تبدیلی و تکمیلی از نیازهای ضروری استان اردبیل است

به گزارش بازیکده، خبرنگاران/اردبیل وزیر جهاد کشاورزی گفت: به دلیل اینکه استان اردبیل و به تبع آن منطقه مغان از ظرفیت های خوب کشاورزی برخوردار است توسعه صنایع تبدیلی و تکمیلی یکی از نیازهای ضروری این استان شمار می رود.

توسعه صنایع تبدیلی و تکمیلی از نیازهای ضروری استان اردبیل است

سیدجواد ساداتی نژاد شامگاه جمعه 30 مهر در نشست شورای اداری استان اردبیل اظهار کرد: استان اردبیل و دشت مغان در زمینه صنایع تبدیلی و فرآوری دارای ضعف اساسی است و باید زنجیره ارزش در این استان بویژه پارس آباد مغان احیا شود.

به گفته وزیر جهاد کشاورزی بزرگترین مجتمع گلخانه ای کشور در مغان در زمینه برق و گاز مشکل دارد و 200 میلیارد تومان برای حل مشکل آن تخصیص یافته است.

وی اظهارکرد: 10 هزار نفر در این مجتمع اشتغال خواهند یافت و 200 هزار تن بر تولید محصولات منطقه افزوده خواهد شد.

ساداتی نژاد گفت بانک کشاورزی 2 هزار میلیارد تومان به این موضوع اختصاص داده است و برای تکمیل استخرهای معیشتی نیمه تمام استان اردبیل نیز 200 میلیارد تومان اختصاص خواهد یافت.

زیر جهاد کشاورزی ادامه داد: همچنین با اجرای طرح پایاب سد خداآفرین در مغان یک میلیون تن افزایش محصولات کشاورزی در کشور افزایش خواهد یاف.

وی به وجود 67 هزار نفر عشایر در استان اردبیل اشاره کرد وگفت: در زمینه تکمیل آبرسانی سیار به منطقه ها عشایری و نیز پروژه اسکان عشایر اقدام هایی در حال انجام است که باید تسریع شود.

و همچنین از تصویب خرید دام عشایر و صادرات آن خبرداد و بر تکمیل باند دوم جاده پارس آباد- اردبیل، احداث پایانه صادراتی و بارانداز ریلی در پارس آباد و نیز تامین دستگاه ام ارآی در بیمارستان این شهرستان تاکید کرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 14 آذر 1400 بروزرسانی: 14 آذر 1400 گردآورنده: game-kade.ir شناسه مطلب: 1823

به "توسعه صنایع تبدیلی و تکمیلی از نیازهای ضروری استان اردبیل است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توسعه صنایع تبدیلی و تکمیلی از نیازهای ضروری استان اردبیل است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید