زمان قرعه کشی خودروهای وارداتی تغییر کرد، عرضه خودروهای وارداتی تا قبل از 1402

به گزارش بازیکده، مدیر طرح واردات خودروی وزارت صمت گفت: پیش از این اعلام شده بود که قرعه کشی خودروهای خارجی در روزهای سه شنبه یا چهارشنبه هفته جاری انجام می گردد اما انجام قرعه کشی به زمانی دیگر موکول شد.

زمان قرعه کشی خودروهای وارداتی تغییر کرد، عرضه خودروهای وارداتی تا قبل از 1402

به گزارش ایرنا از وزارت صنعت، معدن و تجارت، مهدی ضیغمی درباره زمان برگزاری قرعه کشی خودروهای وارداتی، گفت: پیش از این اعلام شده بود که قرعه کشی خودروهای خارجی در روزهای سه شنبه یا چهارشنبه هفته جاری انجام می گردد اما به دلیل زمان بر شدن استعلامات، قرعه کشی، در روزی دیگر، برگزار می گردد، اما به دلیل اخذ استعلامات لازم و جمع بندی آن موقع قرعه کشی طی روزهای آینده خواهد بود.

وی اضافه کرد: فعلا زمان قرعه کشی را به طور دقیق اعلام نمی کنیم تا استعلامات به صورت دقیق انجام گردد و نتیجه استعلامات معین گردد و بعد از معین شدن نتایج زمان برگزاری قرعه کشی خودروهای وارداتی در اسرع وقت اعلام می گردد.

مدیر طرح واردات خودروی وزارت صمت با بیان اینکه به تعویق افتادن زمان برگزاری قرعه کشی برای آنالیز دقیق استعلامات بوده، تاکید نمود: فعلا قرار است همان دو مدل خودروی چانگان CS55 و CS35 پلاس عرضه می گردد اما کوشش می کنیم که دو مدل خودروی فیات 500 و فیات Tipo و بعلاوه هیوندا النترا عرضه گردد.

ضیغمی بعلاوه گفت: کوشش مان این است که عرضه خودروهای وارداتی تا قبل از سرانجام سال جاری انجام گردد.

برپایه این گزارش، پیش ثبت نام خرید خودروهای وارداتی از روز 6 اسفندماه شروع و تا ساعت 24 روز 13 اسفندماه ادامه داشت. براساس اعلام وزارت صمت حدود 120 هزار نفر متقاضی خرید خودروهای وارداتی در مرحله پیش ثبت نام شرکت کردند و بعد از استعلامات لازم، ثبت نام نمایندگان قطعی معین می شوند.

اسامی افرادی در قرعه کشی به عنوان برنده قطعی اعلام می گردد که شرایط عمومی ثبت نام را داشته باشند یعنی دارای پلاک فعال انتظامی نباشند و یا متقاضی طی 48 ماه گذشته ثبت نام و صدور فاکتور خودرو نزد خودروسازان نداشته باشد. یکی از شروط ثبت نام برای خرید خودروهای وارداتی بلوکه شدن مبلغ 500 میلیون تومان در یک حساب وکالتی در نزد بانک بود.

براساس اعلام مدیر طرح واردات خودرو، افرادی که قصد انصراف از خرید خودروهای وارداتی را دارند این امکان بعد از انجام قرعه کشی برای آنها فراهم است. بعلاوه این افراد در صورت انصراف می توانند مبلغ 500 میلیون تومان خود را اکنون در نزد بانک بلوکه است، برداشت نمایند.

منبع: فرارو
انتشار: 17 اسفند 1401 بروزرسانی: 17 اسفند 1401 گردآورنده: game-kade.ir شناسه مطلب: 2165

به "زمان قرعه کشی خودروهای وارداتی تغییر کرد، عرضه خودروهای وارداتی تا قبل از 1402" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زمان قرعه کشی خودروهای وارداتی تغییر کرد، عرضه خودروهای وارداتی تا قبل از 1402"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید