سازمان ملل: 18 میلیون نفر تا سه ماه آینده در معرض تهدید ناامنی غذایی هستند

به گزارش بازیکده، سازمان ملل متحد هشدار داد که 18 میلیون نفر در منطقه ساحل آفریقا با تهدید ناامنی غذایی روبرو اند.

سازمان ملل: 18 میلیون نفر تا سه ماه آینده در معرض تهدید ناامنی غذایی هستند

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، ینس لارک سخنگوی دفتر هماهنگی امور بشردوستانه سازمان ملل متحد در ژنو هشدار داد که احتمال می رود بیش از 18 میلیون نفر در ساحل آفریقا در سه ماه آینده با ناامنی شدید غذایی روبرو شوند.

وی در یک کنفرانس مطبوعاتی سازمان ملل در خصوص منطقه ساحل که در سراسر بخش های شاقتصادی آفریقا از غرب تا شرق امتداد دارد، گفت: انتظار می رود 7.7 میلیون کودک زیر پنج سال در منطقه ساحل آفریقا از سوء تغذیه رنج ببرند.

لارکی گفت: حدود 1.8 میلیون نفر به شدت دچار سوءتغذیه هستند و اگر عملیات یاری رسانی افزایش نیابد، این تعداد تا سرانجام سال به 2.4 میلیون نفر خواهد رسید.

وی اضافه نمود: شرایط در بورکینافاسو، چاد، اقتصادی و نیجر به سطح هشدار رسیده است، جایی که مردم در طول فصل خشکسالی بین ژوئن و آگوست سطوح اضطراری ناامنی غذایی را تجربه خواهند کرد.

تخمین های آکسفام بین المللی و Save the Children در سه شنبه گذشته نشان داد که در هر 48 ثانیه یک نفر در کشور های اتیوپی، کنیا و سواقتصادی از گرسنگی جان خود را از دست می دهد.

در این گزارش، این دو سازمان شکست مکرر دنیا در جلوگیری از بلایای قابل پیشگیری را برجسته کردند و گفتند، اتیوپی، کنیا و سواقتصادی به علت خشکسالی بار دیگر با فاجعه ای بزرگ روبرو هستند، زیرا میلیون ها نفر در این سه کشور با فاجعه شدید گرسنگی روبرو هستند.

در گزارش این دو سازمان آمده است: تعداد افرادی که از گرسنگی شدید در این سه کشور رنج می برند از سال گذشته بیش از دو برابر شده و از بیش از 10 میلیون نفر به بیش از 23 میلیون نفر در حال حاضر رسیده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 13 تیر 1401 بروزرسانی: 13 تیر 1401 گردآورنده: game-kade.ir شناسه مطلب: 2029

به "سازمان ملل: 18 میلیون نفر تا سه ماه آینده در معرض تهدید ناامنی غذایی هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سازمان ملل: 18 میلیون نفر تا سه ماه آینده در معرض تهدید ناامنی غذایی هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید