عکس ، خاتمه دوران حضور طارمی در تیم پورتو ، همه چیز آماده انتقال تاریخی برای ستاره فوتبال ایران

به گزارش بازیکده، اینطور که رسانه ها خبر می دهند، پورتو چاره ای جز فروش مهدی طارمی ندارد، اتفاقی که باید در همین تابستان رخ دهد.

عکس ، خاتمه دوران حضور طارمی در تیم پورتو ، همه چیز آماده انتقال تاریخی برای ستاره فوتبال ایران

به گزارش خبرنگاران به نظر می رسد که مهدی طارمی به انتها کارش در پورتو نزدیک شده است. ستاره ایرانی اژدها که فصل فوق العاده ای را سپری کرد و ضمن کسب عنوان آقای گلی لیگ پرتغال، با این تیم عنوان قهرمانی جام حذفی را نیز به دست آورد، ممکن است در همین تابستان، دراگائو را ترک کند.

از تابستان گذشته شایعات درباره جدایی طارمی مطرح بود، ولی سال جاری و با توجه به اینکه تنها یک فصل از قرارداد مهاجم ایرانی به جای مانده است، ممکن است باشگاه پورتو برای تراز حساب های مالی خود، مجبور به فروش فزونین گلزنش در سه فصل اخیر گردد، چرا که آبی و سفیدها احتیاج به فروش و کسب عایدی 55 تا 60 میلیون یورویی دارند.

چند روزی است که رسانه ای معتبر ایتالیا از علاقه میلان به مهاجم ایرانی اطلاع داده اند. گاتزتا دلو اسپورت امروز سومین مطلب خود درخصوص علاقه روسونری به مهدی طارمی را منتشر کرد. تا به امروز سابقه نداشته که بزرگترین روزنامه ایتالیا که چاپ شهر میلان است، تا این حد به گزینه های احتمالی برای جذب میلان بپردازد.

گاتزتا با تصویری از طارمی در کنار مارکوس تورام، نوشت که این دو نفر به عنوان گزینه تقویتی در کنار اولیویه ژیرو خواهند بود که هر یک مزایایی دارد. تورام یک گزینه رایگان است، ولی طارمی مهاجمی است که آمار فوق العاده ای در گلزنی دارد و در سال های اخیر توانسته است در لباس بندرنشین ها بدرخشد.

وب سایت سمپره میلان، بزرگترین رسانه خبری-هواداری روسونری نیز به همین خبر پرداخت و نوشت که قرارداد یک ساله طارمی با پورتو و مبلغی که تیم پرتغالی درخواست می نماید، یک مانع بزرگ محسوب می گردد.

سمپره میلان درباره مهاجم بوشهری نوشته است که او در سه فصل با پورتو توانسته است یک اسکودتو، سه جام حذفی و دو سوپرکاپ پرتغال به دست آورد. در آخرین لیگ قهرمانان اروپا نیز، طارمی 5 گل مقابل بایر لورکوزن، کلوب بروژ و اتلتیکو مادرید به ثمر رساند. با این حال پورتو قصد فروش او را ندارد.

سمپره میلان با اشاره به 30 گل و 10 پاس گل طارمی در برابر 16 گل و 7 پاس گل تورام نوشت که فزونی از آن ستاره ایرانی است. جالب اینکه این رسانه خبری با آنالیز آمارهای دو مهاجم نوشت که نرخ تبدیل شوت به گل طارمی 54 درصد است درحالی که این آمار برای تورام عدد 39 را نشان می دهد.

بحث علاقه میلان به مهدی طارمی نیز سوژه نشست خبری روز گذشته رافائل لیائو شد. تیم ملی پرتغال در دیداری از هفته سوم انتخابی یورو، به مصاف بوسنی و هرزگوین می رود و ستاره میلان نیز در یک نشست خبری با روبرتو مارتینز حضور پیدا کرد که نام مهاجم ایرانی به این کنفرانس خبری باز شد و روزنامه اوجوگو نیز در شماره امروز خود به آن پرداخت.

اوجوگو که در گوشه بالای نشست خبری لیائو این اتفاق را بازتاب داده است، با تیتر لیائو از صحبت در خصوص علاقه میلان به طارمی خودداری کرد نوشت: طارمی یکی از نام هایی است که برای تقویت خط حمله میلان، جایی که رافائل لئو بازی می نماید، مطرح شده است. از ملی پوش پرتغالی پرسیده شد که آیا دوست دارد این مهاجم ایرانی را در تیم ایتالیایی همراهی کند؟ لئو پس از خنده ای بزرگ، در پاسخ خود سیاستمدارانه عمل کرد و گفت: این جزء اختیارات من نیست که در خصوص این موضوع صحبت کنم. ما در تیم ملی هستیم و فقط باید در خصوص تیم ملی صحبت کنیم.

وب سایت noticiasaominuto نیز در خبری از آماده باش پورتو برای فروش طارمی اطلاع داد و نوشت: فقط یک سال از قرارداد طارمی با پورتو به جای مانده و با توجه به اینکه مذاکره ای برای تمدید صورت نگرفته است، ممکن است اژدها مجبور گردد او را در همین تابستان به فروش برساند. با وجود بند فسخ 60 میلیون یورویی، اما باقی ماندن فقط یک سال از قرارداد، نشان می دهد که پورتو باید با مبالغ کمتری مهاجم خود را بفروشد.

در ادامه این گزارش آمده است: ایتالیایی ها تابستان گذشته حاضر به پرداخت 26 میلیون یورو برای مهدی شدند، ولی پورتو خواهان 35 میلیون شده بود. حالا روسونری می تواند برای خرید طارمی بازگردد، به خصوص اینکه با خداحافظی زلاتان و افزایش سن ژیرو، آنها در خط حمله خالی شده اند. آنچه مسلم است، طبق اظهارات فرناندو گومز، یکی از مدیران پورتو، آنها باید تا قبل از ژوئن، فروشی بین 55 تا 60 میلیون یورو داشته باشند تا فیرپلی مالی تحمیل شده به وسیله یوفا را رعایت نموده باشند.

روز گذشته نیز شبکه CMTV پرتغال برنامه ای با حضور چند کارشناس ورزشی برگزار کرد و موضوع اصلی آن نیز، فروش ستاره های پورتو برای رسیدن به تراز مالی بود. یکی از کارشناسان به نام خوزه کالادو اعتقاد داشت که باید طارمی در این تابستان به فروش برسد تا او سال بعد به صورت رایگان جدا نگردد.

خورخه آمارال، دیگر کارشناس این برنامه نیز گفت که اگر پورتو قصدی برای فروش طارمی ندارد، باید ریسک عواقب آن، از جمله جریمه های یوفا و خروج رایگان او در تابستان بعد را به جان بخرد. در این میان پائولو کاتارو مخالف فروش طارمی بود و مطرح نمود که داشتن این بازیکن در فصل بعد بسیار ارزشمندتر از آن است که پورتو بخواهد مهاجم ایرانی را فقط با مبلغ 10 میلیون یورو به تیم دیگری واگذار کند.

طبیعتا مسئله فروش مهدی طارمی این روزها به سوژه داغ فوتبال پرتغال و باشگاه پورتو تبدیل شده است. تیم پرتغالی باید ترازهای مالی و حسابداری خود را به حد معین شده به وسیله یوفا برساند و برای این کار مستلزم فروش چند بازیکن خود است و شاید این مسئله به معنای انتها کار طارمی در دراگائو باشد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 27 خرداد 1402 بروزرسانی: 27 خرداد 1402 گردآورنده: game-kade.ir شناسه مطلب: 2204

به "عکس ، خاتمه دوران حضور طارمی در تیم پورتو ، همه چیز آماده انتقال تاریخی برای ستاره فوتبال ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عکس ، خاتمه دوران حضور طارمی در تیم پورتو ، همه چیز آماده انتقال تاریخی برای ستاره فوتبال ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید