مشاور عالی وزیر بهداشت: 20 سال دیگر، جمعیت ایران، پیرتر از کشورهای اروپایی می گردد

به گزارش بازیکده، تهران (پانا) - مشاور عالی وزیر بهداشت گفت جمعیت ایران اگر با نرخ رشد کنونی پیش برود، پیرتر از کشورهای اروپایی و کانادا خواهد بود و در سال 2050، ایران یکی از پیرترین کشورهای دنیا خواهد بود.

مشاور عالی وزیر بهداشت: 20 سال دیگر، جمعیت ایران، پیرتر از کشورهای اروپایی می گردد

با ما سفر کنید و با تور ارزان اروپا از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش وبدا، محمد اسماعیل اکبری اظهار کرد: 20 سال دیگر، جمعیت ایران اگر با نرخ رشد کنونی پیش برود، پیرتر از کشورهای اروپایی و کانادا خواهد بود و در سال 2050، ایران یکی از پیرترین کشورهای جهان خواهد بود و فرزندانی که امروز به جهان می آیند، وقتی به سن 30 سالگی می رسند، باید خانواده پدر و مادر و حتی پدران و مادربزرگ های خود را اداره نمایند و هزینه های سرباری خانوار افزایش پیدا می نماید.

وی توضیح داد: ممکن است جوانان عنوان نمایند که شرایط ازدواج سخت شده است که دلیل آن هم سختگیری خانواده ها است و مبنا، زندگی و حیات است و زندگی تعریفی به غیر از فراوری مثل ندارد. انسان نمی تواند ازدواج نکند چون زن به مرد و مرد به زن احتیاج دارد.

مشاور عالی وزیر بهداشت با اشاره به نقش موثر رسانه ها در آگاهی رسانی به جامعه برای افزایش جمعیت و فرزندآوری، یادآور شد: بنده در حوزه سرطان فعالیت دارم و از نظر علمی ثابت نموده ایم که کمترین تعداد فرزندی که می تواند از سرطان ها پیشگیری کند، 3 فرزند است.

اکبری اضافه نمود: محور حرکت همه رفتارهای سالم باید خانواده باشد و در همه محیط ها باید آموزش ارائه گردد اما عمل باید در خانواده شکل گیرد و اگر می گوییم مقدار مناسب نمک مصرف کنید، باید در خانواده این رفتار شکل گیرد و وقتی می گوییم حداقل فرزند برای هر خانواده باید 3 فرزند باشد و طول دوران شیردهی 2 سال باشد، این رفتارها باید در محیط خانواده شکل گیرند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 16 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: game-kade.ir شناسه مطلب: 956

به "مشاور عالی وزیر بهداشت: 20 سال دیگر، جمعیت ایران، پیرتر از کشورهای اروپایی می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مشاور عالی وزیر بهداشت: 20 سال دیگر، جمعیت ایران، پیرتر از کشورهای اروپایی می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید