وقوع انفجار در دو چاه نفتی در شمال عراق، علت صدای آژیر خطر در سفارت آمریکا چه بود؟

به گزارش بازیکده، وزارت نفت عراق امروز (شنبه 17 آوریل) از وقوع انفجار در دو حلقه چاه نفتی این کشور در استان کرکوک، واقع در شمال عراق خبر داد.

وقوع انفجار در دو چاه نفتی در شمال عراق، علت صدای آژیر خطر در سفارت آمریکا چه بود؟

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، وزارت نفت عراق امروز (شنبه 17 آوریل) اعلام کرد، دو چاه نفتی این کشور در استان کرکوک، واقع در شمال عراق مورد حمله قرار گرفته و دچار انفجار شده اند.

رسانه های عراقی به نقل از وزارت نفت این کشور افزودند: این چاه های نفتی در میدان نفتی بای حسن قرار گرفته و در معرض عملیات خرابکارانه قرار گرفته اند.

بیانیه وزارت نفت عراق تاکید می کند: این دو انفجار تأثیری بر فرایند تولید نفت از دو چاه نفتی هدف گرفته شده نگذاشته و تولید نفت از آنها همچنان ادامه دارد.

از سوی دیگر، گروه تروریستی داعش به طور رسمی مسئولیت انفجار در بازار مردمی در شرق بغداد را برعهده گرفت که منجر به کشته و زخمی شدن تعدادی غیر نظامی شد.

منابع رسمی عراقی پیش تر اعلام کرده بودند که در اثر انفجار یک دستگاه خودرو حامل مواد منفجره در شهرک صدر، از شهرک های پر جمعیت بغداد یک نفر کشته شده است.

سفارت آمریکا سامانه C-RAM را آزمایش کرد

به همین دلیل، یک منبع امنیتی عراقی امروز اعلام کرد که سفارت آمریکا در منطقه الخضراء بغداد سامانه دفاعی C-RAM را آزمایش کرد.

این منبع در مصاحبه با سومریه نیوز شرح داد: سفارت آمریکا این آزمایش را در منطقه الخضراء قرار گرفته تحت تدابیر شدید امنیتی انجام داد و حین آزمایش آژیرهای خطر را به صدا در آورد.

در پی آن، ساکنان مناطق نزدیک به منطقه سبز بغداد، صدای شلیک ها و انفجارهای شدید ناشی از آزمایش این سامانه را شنیدند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 20 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 20 اردیبهشت 1400 گردآورنده: game-kade.ir شناسه مطلب: 1534

به "وقوع انفجار در دو چاه نفتی در شمال عراق، علت صدای آژیر خطر در سفارت آمریکا چه بود؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وقوع انفجار در دو چاه نفتی در شمال عراق، علت صدای آژیر خطر در سفارت آمریکا چه بود؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید