چین برنامه انتقامی علیه آمریکا را اعلام نمود

به گزارش بازیکده، ایرنا نوشت: چین روز چهارشنبه خاطرنشان کرد در یک اقدام تلافی جویانه در واکنش به محدودیت های ایالات متحده برای بعضی مقامات چینی، برای شهروندان آمریکایی که رفتار غیرقانونی نسبت به تبت انجام داده اند محدودیت های ویزا اعمال می نماید.

چین برنامه انتقامی علیه آمریکا را اعلام نمود

با ما همراه باشید و با تور چین ارزان از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

جائو لی جیان روز چهارشنبه در کنفرانس خبری روزانه در پکن در جمع بازیکده داخلی و خارجی اظهار کرد که پکن اجازه دخالت خارجی در امور تبت را به کسی نمی دهد.

وزارت خارجه آمریکا امروز چهارشنبه به بهانه نقض حقوق بشر توسط دولت چین در تبت، بیان کرد از ورود مقام های چینی که مانع ورود بازیکده، گردشگران، دیپلمات ها یا سایر مقام های آمریکایی به منطقه خودمختار تبت می شوند به آمریکا جلوگیری می نماید.

واکنش به خروج آمریکا از سازمان جهانی بهداشت

سخنگوی وزارت امور خارجه چین در ادامه گفت: خروج ایالات متحده از سازمان بهداشت جهانی کوشش های بین المللی برای مقابله با کرونا را تحت تاثیر قرار داده و کشورهای در حال توسعه را که به شدت به حمایت بین المللی احتیاج دارند به خطر می اندازد.

رئیس جمهوری آمریکا که سی ام اردیبهشت/ 19 می در ادامه خروج سریالی از پیمان ها و نهادهای بین المللی، با متهم کردن سازمان جهانی بهداشت به عدم استقلال عمل در برابر چین، تهدید به لغو عضویت آمریکا در این نهاد جهانی نموده بود روز آدینه خروج کشورش از این سازمان بین المللی را بیان کرد.

ترامپ در کنفرانس خبری خود در روز آدینه به وقت آمریکا با اعلام خروج رسمی آمریکا از سازمان جهانی بهداشت گفت: از آنجا که آنها نتوانسته اند اصلاحات لازم را انجام دهند، ما امروز روابط خود با سازمان جهانی بهداشت را انتها خواهیم داد.

311312

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 17 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: game-kade.ir شناسه مطلب: 1046

به "چین برنامه انتقامی علیه آمریکا را اعلام نمود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چین برنامه انتقامی علیه آمریکا را اعلام نمود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید