10 نشانه افسردگی

به گزارش بازیکده، خواب زیاد هم می تواند از علائم افسردگی پنهان به شمار رود.

10 نشانه افسردگی

شرم آور است که در قرن بیست ویکم هنوز هم بیماری های روانی مانند افسردگی مایه ننگ هستند. جای تعجبی نیست که بسکمک از آدم ها تمایلی به صحبت در مورد مسائل خود ندارند و سعی می کنند آن ها را پنهان کنند.

در واقع ممکن است یکی از عزیزان تان به افسردگی مبتلا باشد و شما اطلاعی نداشته باشید که در ادامه نشانه های آن را بررسی می کنیم.

1- همیشه سعی می کند شادمان به نظر برسد: یک فرد افسرده ممکن است بکوشد که پشت یک ماسک لبخند پنهان شود. این فرد در ارتباط با عزیزان، دوستان و همکاران خود همیشه خندان و شادمان به نظر می رسد. با این حال، شادمانی آن ها فقط یک فریب است.

2- همدلی بیش از حد: همدلی ویژگی اخلاقی زیبایی است، اما همدلی فرد افسرده برای دیگران ممکن است چنان شدید باشد که علائم افسردگی شان را بدتر کند.

3- بهانه ای حاضر و آماده دارد: نگران این نباشید که یک فرد افسرده بهانه برای رفتار عجیب و غریب خود دارد. او اغلب ساعت ها از زمانش را صرف خلق سناریو های منفی می کند. او می تواند بلافاصله روشن کند که چرا دعوت شام شما را از دست داده یا چرا وقتی قول داده تماس بگیرد فراموش کرده است.

این بهانه ها خصوصاً در مواردی نگران کننده است که فرد معمولاً قابل اعتماد و قابل اتکا باشد. دوست یا عزیز افسرده شما پشت افسردگی پنهان خود ناامیدانه کمک می خواهد.

4- بدترین سناریو را در نظر می گیرد: متأسفانه افراد افسرده تمایل دارند در جوی منفی زندگی کنند. مطالعه ای که توسط مجله شخصیت و روانشناسی اجتماعی منتشر شده است، ارتباط بین بدبینی و افسردگی را نشان می دهد. آن دسته از شرکت کنندگان در این مطالعه که افسردگی داشتند، نسبت به شرایط آینده بدبین بودند.

5- تغییر اشتها و وزن: زیاد یا کم غذاخوردن می تواند از علائم افسردگی پنهان باشد. برخی از افراد برای آرامش یافتن به غذا روی می آورند. در حالی که برخی دیگر اشتهای خود را از دست می دهند یا کمتر غذا می خورند. این تغییرات در مصرف غذا باعث می شود فرد افزایش یا کاهش وزن را تجربه کند.

6- تغییر در عادات خواب: بین خلق و خو و خواب ارتباطی قوی وجود دارد. کمبود خواب می تواند سبب افسردگی شود و افسردگی می تواند خوابیدن را دشوارتر کند. تحقیقات نشان می دهند که کمبود خواب مزمن می تواند منجر به افسردگی شود. این پیامد ممکن است به دلیل تغییرات شیمیایی در مغز باشد. خواب زیاد هم می تواند از علائم افسردگی پنهان به شمار رود.

7- احساس خستگی مفرط: احساس خستگی مفرط علامت بسیار شایع افسردگی است. برخی تحقیقات نشان می دهند که بیش از 90 درصد افراد مبتلا به افسردگی خستگی را تجربه می کنند. اگرچه هر کسی ممکن است گاهی احساس خستگی داشته باشد، اما افرادی که خستگی شدید یا مداوم دارند (خصوصاً اگر با علائم دیگر همراه باشد) ممکن است افسردگی پنهانی داشته باشند.

8. از دست دادن تمرکز: مسائل مربوط به حافظه و تمرکز یکی از علائم شایع افسردگی است. یک مطالعه در سال 2014 نشان داد که مسائل تمرکز می تواند اثرات اجتماعی افسردگی را با به چالش کشیدن زندگی کاری و روابط شخصی بدتر کند.

9. درد های جسمی و اختلالات سلامتی: افسردگی یک اختلال بهداشت روان است، اما می تواند عواقب جسمانی هم داشته باشد. علاوه بر تغییرات وزن و خستگی، سایر علائم افسردگی پنهان که باید مراقب شان باشید شامل کمردرد، درد مزمن، مسائل گوارشی و سردرد است.

10. عصبانی یا تحریک پذیر بودن: بسکمک از افراد عصبانیت و تحریک پذیری را با افسردگی مرتبط نمی دانند، اما این نوسانات خلقی در میان کسانی که به این بیماری مبتلا هستند، غیر معمول نیست. برخی از افراد مبتلا به افسردگی پنهان ممکن است به جای غمگین به نظر رسیدن، تحریک پذیر باشند و خشم آشکاری از خودن نشان دهند. عصبانیت و تحریک پذیری از علائم افسردگی پنهان است.

منبع: فرادید
انتشار: 18 خرداد 1400 بروزرسانی: 18 خرداد 1400 گردآورنده: game-kade.ir شناسه مطلب: 1577

به "10 نشانه افسردگی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "10 نشانه افسردگی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید