75 درصد متوفیان رانندگی مرد هستند

به گزارش بازیکده، شهرام آدم نژاد با بیان اینکه طبق آمار زنان در رانندگی منضبط تر از مردان هستند، گفت: 25 درصد متوفیان سوانح رانندگی را بانوان تشکیل می دهند.

75 درصد متوفیان رانندگی مرد هستند

به گزارش گروه اقتصادی خبرنگاران، پویش اجتماعی بانوان امروز در هفته ایمنی حمل و نقل، در وزارت راه و شهرسازی و در قالب ویدئوکنفرانس در دانشگاه الزهرا (س) آغاز به کار کرد.

در این مراسم، معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: ما برای کاهش اثرات تصادفات رانندگی به ویژه کاهش کشته ها نیازمند اقدامات گسترده هستیم.

وی ادامه داد: 20 سال پیش تعداد 28 هزار کشته و یک میلیون مصدوم سالانه در سوانح رانندگی داشتیم، اما با انجام اقداماتی از سال 82 نظیر اجرای استاندارد های بین المللی، آموزش، ارتقای ایمنی راه، بهبود شرایط تجهیزات، بهبود ارتقای شرایط ناوگان، شخصی و عمومی و کنترل و نظارت توسط سیستم های هوشمند، آمار سوانح کاهش یافت و تلفات تصادفات به 17 هزار کشته و 600 هزار مصدوم در سال رسید.

رئیس کمیسیون ایمنی راه ها با بیان اینکه طرح جامع نقشه راه ایمنی راه ها دنبال شد، گفت: نقشه راه تهیه شد و در حوزه نظارت و کنترل، تغییرات بنیادی دادیم.

آدم نژاد اضافه کرد: درباره ایمنی راه ها و رفع نقاط پرحادثه و ارتقای شبکه عبور و مرور نیازمند اصلاح مختصات هندسی بودیم. برخی ویژگی های ناوگان باید تغییر کند و خودروسازان باید در حوزه ایمنی توجه خاص داشته باشند.

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه در حوزه تصادفات، زنان، بچه ها و معلولان نیازمند توجه بیشتر هستند، گفت: در همکاری مشاور وزیر راه و شهرسازی در امور زنان، دانشگاه الزهرا (س) و جمعیت طرفدار ایمنی راه ها، پویش بانوبان مورد توجه قرار گرفت.

وی گفت: داده های حمل و نقلی نشان می دهد خانم ها نسبت به آقایان در رانندگی منضبط تر هستند و بیشتر مقید به قواعد هستند، البته در واکنش به رفتار های رانندگی این موضوع متفاوت است.

وی با اشاره به اینکه در هفته ایمنی حمل و نقل قرار داریم، گفت: امروز روز یادمان قربانیان سوانح رانندگی است. همچنین روز چهارشنبه رئیس جمهور در این حوزه پیامی خواهد داشت.

معاون وزیر راه و شهرسازی اضافه کرد: درامسال بانوان به عنوان همراهان و ما دران آسیب دیدگان سوانح رانندگی مورد توجه خاص قرار گرفتند و پویش زنان علیه سوانح رانندگی امسال راه اندازی شد. در واقع زنان به عنوان کاربران اصلی، کاربران همراه و کاربران ناظر مورد توجه قرار گرفتند.

آدم نژاد اضافه کرد: 25 درصد متوفیان سوانح رانندگی را زنان تشکیل می دهند.

وی گفت: فعالان ایمنی راه ها بر این امر صحه می گذارند که هر وقت از بانوان در زمینه آگاهی بخشی کمک گرفته شده، نتایج مثبتی داشته است.

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: کشوری که 17 هزار کشته دارد و 600 هزار مصدوم حاصل از سوانح رانندگی دارد، نیازمند اقدامات گسترده است که ارتقای آگاهی در این حوزه ضروری است.

وی اضافه کرد: باید در زمینه آگاهی و آموزش که منجر به افزایش مهارت می شود، توجه خاص داشت.

معاون وزیر راه و شهرسازی تأکید کرد: امیدواریم فرایند کاهشی تصادفات با ارتقای ایمنی ادامه یابد، البته کاهش تصادفات امسال بخشی به دلیل محدودیت های تردد و بخشی هم به علت اقدامات مثبت همه اعضای کمیسیون ایمنی راه ها و پلیس راه بوده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 25 آذر 1399 بروزرسانی: 25 آذر 1399 گردآورنده: game-kade.ir شناسه مطلب: 1251

به "75 درصد متوفیان رانندگی مرد هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "75 درصد متوفیان رانندگی مرد هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید